.
.
.

نتانیاهو: از هیئت اماراتی برای دیدار از اسرائیل دعوت کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل شامگاه دوشنبه 31 اوت اعلام کرد که از هیئت اماراتی برای دیدار از اسرائیل دعوت کرده است.

نخست وزیر اسرائیل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این دعوت توسط مشاور امنیت ملی او که در راس هیاتی متشکل از مقامات ارشد اسرائیلی برای نهایی کردن توافق نامه ایجاد روابط مستقیم بین اسرائیل و امارات متحده عربی به ابوظبی رفته است، به هیئت اماراتی داده شده است.

او همچنین گفت: «ما همانطور که آنها از ما با فرش قرمز استقبال کردند ما نیز با فرش قرمز از آنها استقبال خواهیم کرد».

روز دوشنبه، اولین هواپیمای اسرائیلی که یک هیئت مشترک آمریکایی و اسرائیلی را با خود حمل می کرد در فرودگاه ابوظبی بر زمین نشست.

این پرواز مستقیم میان اسرائیل و امارات در چارچوب اعلامیه توافق ابراهیم و نقشه راه برای آغاز همکاری بین امارات و اسرائیل صورت گرفت.

این هواپیما که به سه زبان عربی، انگلیسی و عبری روی بدنه آن کلمه «صلح» حک شده بود، هیات از نمایندگاه حوزه‌های مختلف اسرائیل را به امارات آورد. جارد کوشنر، مشاور دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، روبرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مئیر بن شبات مشاور و رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل نیز در این هیات حضور دارند.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی به طور رسمی از هیات اسرائیلی و آمریکایی استقبال کرد.

جارد کوشنر درباره این پرواز که اولین پرواز بین دو کشور است، ابراز امیدواری کرد که آغازی روندی تاریخی در خاورمیانه باشد.

پیش از این رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل، نیز محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات متحده عربی را برای دیدار از کشورش دعوت کرد. دعوت رئیس جمهوری اسرائیل چند روز پس از آن اعلام شده است که دو کشور از توافق برای عادی سازی روابط خبر دادند.

طبق رسانه‌های اسرائیلی رئیس جمهوری اسرائیل ضمن دعوت از ولیعهد امارات متحده عربی به کشور، ابراز امیدواری کرد که عادی شدن روابط بین دوکشور به شکوفایی اقتصادی و همچنین ثبات در خاورمیانه منجر شود.