.
.
.

چین زنگ خطر را به صدا درآورد: کرونا به شیوه باورنکردنی وارد خانه‌هایتان می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چینی‌ها بار دیگر زنگ خطر را به صدا درآورده و نسبت به خطرات بیماری کرونا و چگونگی انتقال ویروس به خانه‌ها هشدار دادند.

یک پژوهش علمی در چین اخیرا نشان داد که این بیماری همه‌گیر ممکن است از طریق اماکنی به خانه منتقل شود که برای ما غیر قابل تصور باشد.

در این پژوهش جدید آمده است که ویروس کرونا می‌تواند از طریق توالت و لوله‌های فاضلاب‌های آپارتمان‌های مشترک بخصوص در ساختمان‌های مسکونی با طبقه‌های مختلف، وارد خانه شده و به افراد منتقل شود.

این تحقیق که نتایج آن در سایت علمی معروف «Science Direct» منتشر شده است، نشان می دهد که ویروس کرونا در حمام یک آپارتمان در شهر گوانگژو ، جنوب چین یافت شده که ساکنان آن آپارتمان هیچ بیماری که مبتلا به کرونا باشد در میان آنها نیست.

در این تحقیق توضیح داده شده که ممکن است ویروس کرونا از طریق توالت یا لوله‌های فاضلاب به طبقه‌ای ویروس در حمام آن یافت شد، منتقل شده باشد. تحقیقات چینی نشان داد که علاوه بر اثر ویروس در حمام در سینک ظرفشویی، شیر آب و دسته‌های دوش حمام نیز پیدا شده است.

کارشناسان چینی پس از بررسی و تحقیقات دقیق دریافتند که این ویروس‌ها از طبقه بالای این حمام که ساکنان آن به بیماری کرونا مبتلا هستند به حمام طبقه پایین منتقل شدند.

این داده‌های تحقیقاتی و نتایج برآمده از آن متخصصان چینی را بر آن داشت که درباره چگونگی رسیدن ویروس از طریق لوله‌های آب یا از طریق فاضلاب تحقیق گسترده ای را آغاز کنند.