.
.
.

ترامپ: چه وقت جو بایدن «سست مزاج» می‌خواهد از اراذل و اوباش انتقاد کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با آغاز تبلیغات انتخاباتی و تجمع‌های سیاسی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در ایالات متحده آمریکا، جنگ لفظی میان دو رقیب انتخاباتی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی و جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در پی بروز ناآرامی‌ها در پورتلند واقع در ایالت اورگان در شمال غربی این کشور، شدت گرفت.

در آخرین درگیری‌های لفظی سیاسی میان دو رقیب، بایدن با اشاره به کشته شدن یک نفر در درگیری بین گروه‌های رقیب در پورتلند، دونالد ترامپ را به تشویق خشونت در این ایالت متهم کرد .

بایدن شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «من خشونت را در همه اشکال و از سوی هر کسی باشد، چه از چپ و چه از راست، محکوم می کنم. من دونالد ترامپ را به چالش می‌کشم که او هم همین کار را بکند.»

او افزود: «ما نباید به کشوری که با خودش در حال جنگ است، تبدیل شویم».

این در حالی است که اظهارات بایدن پس از گذشت هفته‌ها سکوت در برابر آشوب بیان می‌شود، ترامپ روز دوشنبه طی سلسله توییت‌هایی به او پاسخ داد و گفت: «به نظر می‌رسد جو بایدن زودتر از آنچه که امیدوار بود از زیرزمین خارج شده، زیرا تیمش به او گفته که چاره دیگری ندارد، چرا که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، او با کاهش آمار ره‌به‌رو است».

جوبایدن سست مزاج و اراذل‌واوباش

رئیس‌جمهوری آمریکا، همچنین این پرسش را مطرح کرد: «چه وقت جوبایدن سست مزاج از آنارشیست‌ها، اراذلواوباش و آشوبگران آنتیفا انتقاد خواهد كرد؟ چه وقت اعزام گارد ملی به ایالت‌ها و شهرهایی كه توسط دموكرات‌ها اداره می‌شوند و جرم و جنایت در آنجا گسترش یافته است را پیشنهاد خواهد داد؟

جیسون میلر، مشاور ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ، پیش از این در توییتر نوشت: «بایدن ماه‌ها سکوت کرده و از محکوم کردن خشونت و هرجومرج متحدانش در شهرهای تحت کنترل دموکرات‌ها امتناع ورزیده است».

مرکز شهر پورتلند نزدیک به سه ماه است که شاهد اعتراضات خشونت‌آمیز شبانه می‌باشد، اما این خشونت‌ها طی دو روز گذشته شدت گرفته است.

روز گذشته پلیس محلی اعلام کرد که پس از پخش فیلم‌هایی که در آن افرادی مسلح در خیابان‌ها را نشان می‌داد، چندین نفر بازداشت شدند. پلیس همچنین از کشته شدن یک نفر در اثر تیراندازی خبر داد.