.
.
.

امرالله صالح: مطمئین باشید تمام زیربناها ساخته می‌شود به افغانستان نو فکر کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه 31 اوت اعلام کرد، تمام زیربناها و ساختمان‌های که در اثر جاری شدن سیل‌های اخیر در این کشور تخریب شدند، دوباره ساخته می‌شود، مطمئین باشید به افغانستان نو فکر کنید.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «پس از رسیده‌گی به نیازمندی‌های عاجل و اضطراری به آسیب‌دیده‌گان سیلاب‌های اخیر در چندین ولایت کشور که زیادترین خساره در پروان وارد گردیده است تمامی زیربناها و ساختمان‌های که قسما و یا کاملا تخریب گردیده اند دوباره آباد می‌گردند. مطمئین باشید».

وی ادامه داد: «همین اکنون کار روی بازسازی و پاک کاری نهر (کانال) پروان به شدت ادامه دارد. به افغانستان نو فکر کنید و نگذارید ذهن تان در بند گذشته‌ها و یاس اسیر باشد».

در همین حال، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان اعلام کرده است که روند رسیدگی به آسیب‌دیدگان سیل در 14 ولایت این کشور ادامه دارد.

این وزارت گفته است: «از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در 14 ولایت کشور، به تعداد 181 تن شهید، 169 تن مجروح، 1294 منزل تخریب کلی و 2388 منزل طور قسمی تخریب شده است».

شایان ذکر است که بیشتر ولایت‌های شمال و شمال شرق افغانستان بامداد چهارشنبه 26 اوت امسال شاهد جاری شدن سیل بود که ولایت پروان در کانون این رویداد قرار داشت.

افغانستان با داشتن اقلیم خاص یکی از کشورهای سیل خیز به شمار می‌رود که پنج ماه پیش نیز در نتیجه جاری شدن سیل در این کشور ده‌ها نفر جان باختند.