.
.
.

وزیر انرژی سعودی از کشف دو میدان نفتی و گازی توسط آرامکو خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان عبدالعزیز وزیر انرژی سعودی اعلام کرد که شرکت آرامکو سعودی موفق به کشف دو میدان نفتی و گازی جدید شده ‌است که یک میدان گازی در بلندی‌های الحجره واقع درمنطقه الجوف قرار دارد و میدان نفتی و گازی دیگری نیز منطقه مرزی شمال موسوم به ابرق التلول واقع شده ‌است.

او در گفته‌هایش به خبرگزاری سعودی خاطر نشان کرد که گاز سرشاز از کوندانسه از مرکز الصاره در میدان واقع در بلندی‌های الحجره در شرق شهر سکاکا در حجم روزانه 16 میلیون فوت مکعب به همراه نزدیک به 1944 بشکه کوندانسه، در حال فوران است.

وزیر انرژی سعودی افزود که نفت سبک عالی بی‌سابقهای از مرکز الشرورا در میدانه ابرق درجنوب شرقی شهر عرعر با میانگین 3189 فوت مکعب به همراه 1.1 میلیون فوت مکعب گاز در روز در حال فوران است و میزان فوران گاز در مرکز القواره در همان میدان، 2.4 میلیون فوت مکعب در روز به همراه 49 هزار بشکه کوندانسه می‌باشد.

به گفته وی شرکت آرامکو سعودی به فعالیت برای ارزیابی مقادیر نفت و گاز و کوندانسه در این دو میدان و همچنین حفر شمار زیادتری از چاه‌ها برای مشخص کردن مساحت و حجم این دو میدان کشف شده ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم