.
.
.

تظاهرات در پایتخت‌های کشورهای اروپایی علیه ماسک زدن اجباری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که آمار مبتلایان به کرونا در اروپا افزایش می‌یابد، هزاران نفر در شهرهای برلین، پاریس، زیوخ و لندن علیه الزامی کردن ماسک دست به تظاهرات زدند.

در برلین در اعتراض به محدودیت‌های تعیین شده برای مبارزه با کرونا، هزاران نفر بدون زدن ماسک دست به تظاهرات گسترده‌ای علیه این محدودیت‌ها زدند.

تظاهرکنندگان قبل از آغاز راهپیمایی با دادن ضمانت‌هایی برای مراعات فاصله اجتماعی مجوز راهپیمایی را از پلیس گرفته بودند اما پس از آغاز راهپیمایی به تعهدات خود پایبند نشدند به طوری که پلیس برلین مجبور به مداخله شد. در شهرهای زیوریخ در سویس، لندن و پاریس اوضاع به همین شکل بود.

خستگی از به طول کشیدن بحران کرونا

هزار نفر قبل از ظهر شنبه در برلین پایتخت آلمان گردهم آمده بودند تا علیه محدودیت‌های وضع شده از سوی دولت این کشور برای حفاظت از پاندمیک کرونا اعتراض کنند. پلیس حدود 300 نفر را به دلیل عدم پایبندی به مقررات حفظ فاصله اجتماعی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بازداشت کرد. تظاهرکنندکان بازداشت شده از پوشیدن ماسک‌ خودداری کرده بودند.

تظاهرات در حالی برگذار می‌شود که تعداد موارد ابتلا به بیماری کرونا در سراسر این قاره پیر در حال افزایش است، و موج دوم شیوع آن به سرعت در حال انتشار است. پلیس بعد از مذاکره با برگزارکنندگان از آنها خواست تا به تجمع خود پایان دهند اما تظاهر کنندگان پاسخی به پلیس ندادند پلیس در پیام تویتری نوشت که «متاسفانه» امکان دیگری جز پایبندی به قانون مقرارات بهداشتی باقی نمانده است.

پیش از آن پلیس به تظاهرکنندگان اعلام کرده بود که استفاده از ماسک در راهپیمایی الزامی است .همچنین از آنها خواست تا حد اقل فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

پس از اینکه تظاهر کنندگان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، پلیس دست کم 3000 تن از مأموران خود را برای حفظ امنیت و مقررات در خیابان مستقر کرد.

آلمان تاکنون موفقیت خوبی در مدیریت بیماری همه‌گیر ویروس کرونا داشته است. این کشور با انجام آزمایش‌های گسترده مبتلایان توانست آمار مبتلان را و مرگ و میر را کاهش دهد.

در لندن پایتخت بریتانیا نیز صدها تن از شهروندان بریتانیا یی علیه مقررات پوشش ماسک در برابر خطر شیوع کرونا اعتراض کردند. این افراد روز یکشنبه با تجمع در هاید پارک واقع در قلب لندن با حمل پلاکاردها و سر دادن شعار مخالفت خود را با قانون دولتی پوشیدن ماسک در فضای عمومی اعلام کرده و پوشاندن صورت را مخالف آزادی و حق پوشش خواندند.

روز گذشته نیز در میدان ترافلگارسکویر و میدان چرچیل تظاهراتی علیه قوانین ومقررات مبارزه با کرونا تنظیم شده بود.

فرانسوی‌ها: بگذارید کودکان ما نفس بکشند

در پاریس نیز شمار زیادی از شهروندان فرانسوی هم در آخر هفته تعطیلات تابستانی در مرکز پاریس علیه ماسک اجباری و محدودیت‌های کرونایی تظاهرات کردند.

آنها با سردادن شعار :«بگذارید کودکان ما نفس بکشند» خواستار لغو قانون الزامی بودن ماسک از سویث دولت شدند.

پوشاندن صورت با ماسک در تمام خیابان‌‌های پاریس از روز جمعه اجباری شد. از سوی دیگر پس از بالا رفتن شدید شمار مبتلایان در فرانسه، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری این کشور از احتمال اجرای دوباره قرنطینه سراسری خبر داد.

در لندن پایتخت بریتانیا هم صدها نفر در میدان ترافالگار جمع شدند و خواستار پایان دادن به محدودیت های مربوط به کرونا شدند. بسیاری پلاکاردهای دردست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «نه به قرنطینه»، «نه به واکسن» و «اخبار جعلی». آنها دولت «بوریس جانسون» را دروغگو خطاب کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم