.
.
.

آمریکا در پاسخ به توییت خامنه‌ای: «اراذل و اوباش تو» 1500 ایرانی را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه 30 اوت در توییتی به اظهارات توییتری علی خامنه‌ای رهبر ایران در باره تظاهرات آمریکایی‌های آفریقایی تبار شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین، پاسخ داده و قتل 1500 معترض ایرانی توسط نیروهای امنیتی و بسیج در نوامبر سال 2019 گذشته را به وی یادآوری کرد.

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در توییتی نوشت: «اوباش و اراذل خامنه‌ای نوامبر سال گذشته 1500 نفر را در خیابان‌های ایران کشتند. دستکم 23 نفر از آنها کودک بودند. آنها شایسته داشتن آزادی و آینده بودند، نه گلوله‌های نیروهای بسیجیان».

اظهارات اورتگاس در پاسخ به توییت‌های رهبر ایران که در حساب توییتری‌اش به زبان انگلیسی به شورش‌های شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین آمریکا اشاره کرده بود، بیان شد.

خامنه‌ای در توییت خود نوشته بود: «وقتی جوانان آمریکایی به خیابان‌ها می‌روند، نمی‌توانند مطمئن باشند که در معرض شلیک آتش از سوی دیوانه‌ای قرار نگیرند و کشته نشوند».

خامنه‌ای توییت خود را با هشتگ «جیکوب بلیک» خاتمه داد . جیکوب بلیک نام جوان آمریکایی است که هفته گذشته بر اثر شلیک گلوله در شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین آمریکا به شدت زخمى شده بود.

گفتنی است که در تظاهرات نوامبر سال گذشته که در اعتراض به افزایش بی‌سابقه قیمت سوخت آغاز شد، نیروهای بسیج، لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی که همه تابع دستورات علی خامنه‌ای رهبر ایران هستند به سوی تظاهر کنندگان آتش‌گشودند و بیش از 1500 تظاهر کننده از زن و کودک و جوان را به قتل رساندند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از منابع وزارت کشور ایران نوشت، دست کم 1500 معترض ایرانی در تظاهرات نوامبر به قتل رسیدند.

پس از گذشت نزدیک به یک سال از آن حادثه، مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز هم به طور رسمی آمار دقیقی از قربانیان اعتراضات نوامبر سال 2019 ارائه نداده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم