فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • چادویک بوزمن، هنرپیشه مشهور و ستاره فیلم «پلنگ سیاه» درگذشت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  چادویک بوزمن، هنرپیشه و ستاره مشهور فیلم آمریکایی، «پلنگ سیاه» پس از 4 سال مقاومت در برابر بیماری سرطان در 43 سالگی درگذشت.
  به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از بیانیه‌ای که خانواده «بوزمن» انتشار دادند، او از چهار سال پیش به سرطان روده مبتلا شده بود.

  نیکی فیروانتی، وکیل او به آسوشیتدپرس گفت، بوزمن در خانه خود در منطقه لس آنجلس در حالی که همسرش و خانواده‌اش در کنارش بودند، درگذشت.

  در بیانیه وکیل او آمده است: «او یک مبارز واقعی است ، زیرا او استقامت کرد و فیلم‌های زیادی را ارائه داد که مردم آن فیلم‌ها را بسیار دوست داشتند. بوزمن در طی دوران بیمار‌اش و شیمی درمانی هم در فیلم‌های متعددی نقش ایفا کرد. من این افتخار را داشتم که برخی فیلم‌های او مانند « Black Panther» را ببینم».

  بوزین سال‌هاست در عرصه‌های مختلف هنر بازیگری و تهییه فیلم در سینمای آمریکا فعالیت کرده است. از مهمترین کارهای برجسته او نقشی که در فیلم «پلنگ سیاه» بازی کرد، است. او علاوه بر این فیلم در فیلم‌های دیگری نقش بسیاربرجسته و موفقی داشته است .

  از مهمترین فعالیت‌های هنری و نقش برجسته او را می توان در فیلم‌های «42» و «برخیز» مشاهده کرد.

  در فیلم «42» او با نام «جکی رابینسون» و در فیلم «برخیر» با نام «جیمز براون» نقش ایفا کرد و به دلیل هنرنمایی برجسته در این فیلم‌ها برسر زبان‌ها افتاد.

  فیلم «42» در سال 2013 بود که این هنرمند روایت‌گر زندگی رابینسون، بازیکن حرفه‌ای بیس‌بال است.

  اما در فیلم «برخیز» که در سال 2014 ساخته شد او نفش جیمز براون، خواننده، ترانه‌سرا و نوازنده سرشناس موسیقی فانک، و از چهره‌های تاثیرگذار موسیقی در سده بیستم را ایفا کرد.

  چادویک بوزمن در سال 2018 هنرپیشه اصلی فیلم «پلنگ سیاه» بود که برنده جوایز مختلفی شد. این فیلم نودیکمین اسکار در هفت رشته نامزد شد و سه اسکار نیز دریافت کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران