فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واژگون شدن یک خودرو در ایران؛ شش نفر به شمول پنج افغان جان باختند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقام‌های ایرانی تایید کردند، در نتیجه واژگون شدن یک موتر(خودرو) شنبه 29 اوت در مسیر جهرم – شیراز شش نفر به شمول پنج افغان جان باختند و شش نفر دیگر زخمی شدند.

  به گزارش خبرگزاری ایرنا، غلام‌رضا خوشرو رئیس اورژانس جهرم گفت: «ساعت 4:53 بامداد هشتم شهریور 99 تماسی مبنی بر واژگونی خودرو 405 با تلفن 115 اورژانس گرفته شد. مشخص شد این حادثه در ابتدای محور جهرم- شیراز در کیلومتر 15 رخ داده که مرکز ارتباطات 4 آمبولانس نزدیک به حادثه را به محل اعزام کرد».

  خوشرو اضافه کرد: «در این تصادف، خودرو بعد از واژگونی دچار حریق شد که 6 نفر در محل به علت سوختگی و ضربه فوت کردند و 6 مصدوم دیگر دچار سوختگی، آسیب و ضربه شدند».

  وی ادامه داد: «از 6 مصدوم، 5 مصدوم تبعه افغانستان و یک نفر ایرانی و از شش فوتی، 5 نفر تبعه افغانستان و یک نفر ایرانی هستند».

  این مقام ایرانی علاوه کرد، زخمیان این رویداد به شفاخانه(بیمارستان) «پیمانیه جهرم» منتقل شدند.

  رییس اورژانس جهرم اظهار کرد، دلیل این حادثه اضافه سوار شدن سرنشینان بیش از حد مجاز اعلام شده است.

  شایان ذکر است این پنج شهروند افغان در شرایطی جان‌باخته که در سال جاری دو حادثه مرتبط به مهاجرین افغان در ایران نیز رخ داد که پس از گذشت یک‌ونیم ماه از حادثه به رودخانه انداختن مهاجرین افغان توسط نیروهای ایرانی، حادثه دیگری که تیراندازی نیروهای انتظامی ایران به خودرو (موتر) حامل پناهجویان افغان در شهر یزد بود رخ داد که در این تیراندازی موتر یادشده حریق شده و در نتیجه سه افغان بر اثر جراحات و سوختگی جان باختند و شماری نیز زخم برداشتند.

  هیأت افغانستان به تاریخ 21 ژوئن امسال به ریاست محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه این کشور در سفری دو روزه وارد تهران شد با مقام‌های ارشد ایرانی از جمله محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد مسایل مختلف دو کشور از جمله «حوادث ناگوار اخیر» علیه مهاجرین افغان صحبت کرد.

  وزارت امور خارجه افغانستان به تاریخ 22 ژوئن امسال اعلام کرد، هیأت کابل در سفری دو روز به تهران در زمینه‌های مصونیت اتباع افغان پی‌گیری جدی حوادث اخیر مرتبط به جان‌باختن افغان در ایران و راه‌های جلوگیری از تکرار این حوادث، به توافقاتی دست یافتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران