فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لیبی؛ رئیس دولت وفاق وزیر دفاع و رئیس ستاد جدیدی را منصوب کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فایز السراج رئیس کابینه وفاق، شنبه 29 اوت، سرهنگ صلاح‌الدین النمروش را به عنوان وزیر دفاع و محمد علی‌الحداد را بعد از ارتقاء درجه به سمت ریاست ستاد کل ارتش منصوب کرد.

  وزیر دفاع جدید که از شهر الزاویه در غرب لیبی است، از اکتبر 2019 سمت سرپرست وزارت دفاع در کابینه وفاق را بر عهده داشت، او فعالیت خود را به عنوان افسر مهندس در اداره خریدهای نظامی ارتش در سال 2000 آغاز کرد و سپس مدارج اداری را با عهده‌داری سمت فرمانده بخش اطلاعات و تحقیقات در اداره خریدهای نظامی پیمود و در چندین پژوهش در عرصه رایانه و فناوری اطلاعات در زمینه نظامی شرکت کرد.

  الحداد رئیس جدید ستاد کل ارتش در کابینه وفاق نیز از اهالی شهر مصراته است و فرمانده منطقه میانی نظامی و عهده‌دار منصب فرماندهی «لشکر الحلبوص» بوده که بزرگترین گردان نظامی در شهر مصراته است.

  این انتصاب‌ها در وزارت دفاع درپی نشست شنبه 29 اوت کابینه به ریاست فایز السراج با حضور احمد معیتیق و عبدالسلام کجمان دو معاون وی مقرر گردید.

  این انتصاب‌ها همزمان با ورود فتحی پاشا وزیر کشور مستعفی از کابینه وفاق به طرابلس و استقبال 300 خودروی نظامی شبه‌نظامیان در مصراته از او در جوی آکنده از تنش و تهدیدهای متقابل میان این شبه‌نظامیان و نیروهای شبه‌نظامی وابسته به فایز السراج صورت گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران