فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لغو قانون تحریم اسرائیل از سوی امارات و مجازشدن مبادلات بازرگانی میان دو کشور

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  امارات ضمن اعلام لغو قانون تحریم اسرائیل، مجوز بستن قراردادهای بازرگانی با اشخاص حقیقی و حقوقی اسرائیلی را صادر کرد.

  شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس کشور امارات متحده عربی در پی اعلام پیمان صلح این کشور با اسرائیل با صدور بخشنامه فدرال شماره 4 سال 2020، لغو قانون فدرال شماره 15 مورخ 1972 در مورد تحریم اسرائیل و مجازات‌های مترتب بر آن را صادر کرد.

  به گزارش خبرگزاری امارات «وام»، این بخشنامه متضمن قانون جدیدی در چارچوب تلاش‌های امارات برای گسترش همکاری‌های دیپلماتیک و تجاری با اسرائیل از طریق تدوین نقشه راه در راستای آغاز همکاری‌های مشترک و رسیدن به روابط دو جانبه برخاسته از تشویق رشد اقتصادی و تحکیم نوآوری‌های فناوری است.

  در پی لغو قانون تحریم اسرائیل، اشخاص حقیقی و حقوقی در امارات می‌توانند توافق‌هایی را با اشخاص مقیم در اسرائیل یا اتباع آن یا کسانی که برای این دولت یا در جهت منافع آن در هر مکانی مشغول فعالیت هستند، منعقد سازند که شامل سطوح بازرگانی یا تراکنش‌های مالی یا هر گونه تعامل دیگر در زمینه‌های مختلف می‌شود.

  به همین ترتیب واردات یا مبادله کالاها و محصولات اسرائیلی در تمامی انواع آن و خرید و فروش آنها به امارات، مجاز است.

  به گزارش رویترز سخنگوی شرکت هواپیمایی اسرائیلی «العال» جمعه 28 اوت اعلام کرد که این شرکت نخستین پرواز تجاری از اسرائیل به امارات را روز دوشنبه آینده در راستای گام برداشتن در مسیر عادی سازی روابط دو جانبه، راه اندازی خواهد کرد.

  هیئتی اسرائیلی و معاونان بلندپایه ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در این پرواز مستقیم میان فرودگاه «بن گوریون» درتل آویو و ابوظبی پایتخت کشور امارات خواهند بود.

  جارید کوشنر مشاور ترامپ نیز از جمله مسئولان آمریکایی است که در پرواز شرکت «العال» حضور خواهد داشت که روز 31 اوت ساعت 7 بامداد به وقت گرینویچ فرودگاه بن گوریون را به مقصد ابوظبی ترک خواهد گفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران