فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انتقاد دولت قانونی یمن از دیدار مارتن گریفتس با یک مسئول ایرانی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دولت قانونی یمن جمعه 28 اوت 2020 ضمن انتقاد از دیدار مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن با یک مسئول ایرانی و اظهارات او در این‌باره را در جهت نادیده گرفتن «نقش خرابکارانه ایران در برهم زدن امنیت و ثبات یمن، تبدیل آن به سکویی برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه، ایجاد نگرانی امنیتی در منطقه و تهدید علیه خطوط کشتیرانی» دانست.

  به گزارش العربیه معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه گفت «با تعجب اظهارات مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن درباره دیدارش با علی‌اصغر خاجی معاون ارشد وزارت خارجه ایران که در آن نقش خرابکارانه ایران در برهم زدن امنیت و ثبات یمن، تبدیل آن به سکویی برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه، ایجاد نگرانی امنیتی در منطقه و تهدید علیه خطوط کشتیرانی و تلفات جانی و خسارت‌های مادی ناشی از آن را نادیده می‌گیرد را دنبال کردیم».

  الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» از مارتن گریفتس فرستاده ویژه به یمن به خاطر نادیده گرفتن گزارش دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت درباره بررسی قطعات لاشه سلاح‌هایی که در 4 حمله تروریستی علیه سعودی به کار رفته و همچنین اطلاعاتی که وزارت دفاع آمریکا درباره آن و مربوط به دو محموله سلاح ساخت ایران که در دریای سرخ هنگام انتقال به شبه‌نظامیان حوثی کشف و مصادره شده است، انتقاد کرد.

  الاریانی تاکید کرد کسی که پهپادها، موشک‌های بالستیک، کارشناسان ساخت بمب و تله‌های انفجاری و بمب‌های کنار جاده‌ای را به شبه‌نظامیان حوثی و برای هدف قرار دادن مردم یمن، کشورهای همسایه و تهدید علیه خطوط کشتیرانی بین‌المللی ارسال می‌کند، نمی‌تواند مدعیصلح باشد.
  او افزود «کسی که از تروریسم حمایت کرده و هرج و مرج را در منطقه رواج می‌دهد نمی‌تواند نقش سازنده‌ای در روند صلح ایفا کند».

  شایان ذکر است مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن از انجام دیدار «سازنده‌ای» با علی اصغر خاجی معاون ارشد وزیر خارجه ایران خبر داده است.

  مارتن گریفتس در ادامه گفت که او با مسئول ایرانی درباره تلاش‌های دست‌یابی به آتش‌بس در یمن و ایجاد جوی مناسب برای از سرگیری روند سیاسی در این کشور به تبادل دیدگاه پرداخته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران