.
.
.

وزیر بهداشت ایران از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا گلایه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر بهداشت ایران از افزایش ترددهایی که آنها را «بی‌رویه» نامید، گلایه کرد و گفت که «ای کاش توانی، اختیاری، ابزاری یا مددی فراتر از تمنا و خواهش و التماس داشتم».

سعید نمکی جمعه 28 اوت 2020 در صفحه اینستاگرام خود، روزهای مقابله با بیماری کرونا را «سخت و نفس‌گیر» توصیف کرد و نوشت: « پس از مهار موارد ابتلا و مرگ و میر در اقصی نقاط کشور با تلاش شبانه‌روزی همکارانم و شهادت، ابتلا و زمین‌گیر شدن تعدادی از آنها و نزدیک شدن مجدد مرگ و میرها به سمت دو رقمی. ای کاش توانی، اختیاری، ابزاری یا مددی فراتر از تمنا و خواهش و التماس داشتم».

او از افزایش «ترددهای بی‌رویه» خبر داد و اظهار کرد: «ای کاش می‌توانستم با تمسک به شیوه‌هایی سختگیرانه‌تر و تأدیب اندکی که رعایت نمی‌کنند و با بی‌توجهی حقوق شهروندی انبوهی را که رعایت می‌کنند زیر پا می‌گذارند در مهار بیماری توفیقات بیشتری تقدیم مردم نازنین سرزمینم کنم».

نمکی تاکید کرد که کادر درمانی در ایران قربانی ساده‌انگاری و بی‌توجهی گروهی شده است.

وزیر بهداشت ایران خواستار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شد تا کادر درمانی فرصت بازتوانی برای پاییز را داشته باشند.

روز گذشته نیز معاون درمان وزارت بهداشت ایران، نسبت به اوج گرفتن موج سوم کرونا در ایران هشدار داد.

قاسم جان‌بابایی در ادامه اعلام کرد که کرونا همچنان در سطح این کشور جولان می‌دهد و اگر به این بیماری کم‌توجهی شود، شدت آن افزایش خواهد یافت.

او تاکید کرد که دوری از هر گونه تجمع به کنترل این بیماری کمک زیادی می‌کند.

همزمان با هشدار مقامات وزارت بهداشت ایران در خودداری از تشکیل هر گونه تجمع به منظور کنترل بیماری کرونا، برخی ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد عزاداران ماه محرم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تجمع کرده و این مراسم را مانند هر سال برگزار می‌کنند.

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 112 بیمار مبتلا به کووید 19 جان باختند و 2115 بیمار جدید نیز شناسایی شدند.

سیما سادات لاری اعلام کرد که مجموع جان‌باختگان این بیماری در ایران، 21249 نفر و مجموع مبتلایان 369911 نفر است.