.
.
.

ترامپ: ما قاسم سلیمانی تروریست شماره یک جهان را کشتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 28 آگوست 2020 با اشاره به دستاوردهای دولتش گفت که او موفق شده ابوبکر البغدادی، رهبر سازمان تروریستی داعش و قاسم سلیمانی «تروریست شماره یک جهان» را از میان بردارد.

ترامپ در نشست حزب جمهوری‌خواه آمریکا در کاخ سفید، رسما کاندیداتوری این حزب برای مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو که قرار است در ماه نوامبر 2020 برگزار شود را پذیرفت.

او در این مراسم گفت: «با داعش و القاعده در افغانستان جنگیدیم ... پیش از روی کار آمدن من این منطقه پرتنش بود ... تروریسم را شکست خواهیم داد و نیروهایمان را از هر جنگی در خارج از کشور بیرون خواهیم کشید.»

رئیس‌جمهوری آمریکا به توافق عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و ابوظبی با حمایت آمریکا اشاره کرده و گفت که این یک «توافق تاریخی» بود.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

ابراهیم عواد السامرائی، ملقب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خود خوانده دولت اسلامی هم روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 کشته شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از اعلام خبر کشته شدن او گفت که البغدادی پس از آنکه از سوی سگ‌های ارتش آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت، کوشید فرار کند ولی پس از آن کمربند انفجاری خود را منفجر کرده و به زندگی خود پایان داد.