.
.
.

اولین سفر تفریحی با کشتی کروز به سعودی انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اولین سفر تفریحی با یک کشتی کروز در تاریخ پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه 27 آگوست 2020 از بندر اقتصادی ملک عبدالله در شهر رابگ در غرب سعودی انجام شد.

براساس برنامه اعلام شده کشتی‌های کروز گردشگران را از رابگ به بندر تجاری ینبع و از آنجا به جزیره سندالا در منطقه تجاری‌گردشگری نئوم می‌برند.

کشتی «سیلور اسپرایت» اولین کشتی کروز بود که روز چهارشنبه در چارچوب برنامه گردشگری کشتی‌های مسافرتی کروز به رابگ رسید.

این نوع از گردشگری برای اولین بار است که در سعودی انجام می‌شود و به دعوت سازمان گردشگری سعودی بسیاری از چهره‌های سرشناس خدماتی مجلل و در سطح استانداردهای جهانی ارائه می‌کنند. این افراد در چارچوب برنامه‌های تفریحی تابستانی سعودی «تنفس» از سوی دعوت سازمان گردشگری سعودی دعوت به همکاری شدند.

اداره بنادر سعودی هم اعلام کرد همه توان لجستیکی و فنی خود را با استفاه از همه نیروهای انسانی شاغل در این بنادر و در نهادهای حکومتی برای ارائه بالاترین سطح خدمات به کار خواهد گرفت، به نحوی که بهترین استفاده ممکن از این شرایط جغرافیایی بی‌نظیر در ساحل دریای سرخ و خلیج عربی را برای گردشگران مهیا کند.

غسان خان، مدیر عامل شرکت « کشتی‌های گردشگری دریای سرخ» گفت که سامانه « red sea spirit» فرصتی برای راه‌اندازی سفرهای تفریحی دریایی در سعودی است و یک فرصت گردشگری بی‌نظیر است زیرا که رفاه و اکتشاف دنیای جدید را به صورت همزمان به گردشگران ارائه می‌کند و شانس لذت بردن از اکتشاف گنج‌های گردشگری سواحل دریای سرخ را در اختیار آنها می‌گذارد.

کشتی «سیلور سپریت» که اولین سفر دریایی با کشتی کروز در سعودی با آن انجام شد، 8 رستوران مجلل، دو استخر و امکانات تفریحی و موسیقی متعددی دارد. برنامه آموزشی، تفریحی، اکتشافی هم در این کشتی در نظر گرفته شده تا به مسافران فرصت آموزش در حین سفر لذتبخش را بدهد.

در این کشتی سالن بزرگی وجود دارد که برنامه‌های موسیقی، تفریحی، شاد و مفرح متعددی در آن اجرا می‌شود. علاوه بر این بازارچه کوچکی نیز در کشتی «سیلور سپریت» در نظر گرفته شده تا مسافران بتوانند اشیاء یادگاری از دریا را از آنجا بخرند. بخش بازی‌های کامپیوتری، استخر روباز و استخر سرپوشیده و سالن ورزشی مجهز از دیگر امکانات این کشتی مجلل است.

همه پروتکل‌های بهداشتی به ویژه اقدامات پیشگیرانه مرتبط با کووید19 در این کشتی به دقت رعایت شده و با هماهنگی نهادهای بهداشتی ذی‌ربط و با هدف محافظت از سلامت مسافران اقدامات ایمینی و بهداشت در قبل، حین و بعد از سفر انجام می‌شود.

در همین راستا و با هدف ممکن کردن حفظ فاصله اجتماعی مناسب در حال حاضر تنها از 75 درصد ظرفیت کشتی «سیلور سپریت» استفاده می‌شود.

مسیرهای دریایی که این کشتی به مسافران ارائه می‌دهد در حال حاضر شامل دو بسته پیشنهادی است. بسته پیشنهادی اول سفر از رابگ به سواحل راس الأبیض در ینبع و بازگشت به نقطه شروع سفر و بسته پیشنهادی دوم که 4 شب به طول می‌انجامد سفر از رابگ به سواحل راس الأبیض در ینبع و از آنجا به جزیره جزیره سندالا در منطقه تجاری‌گردشگری نئوم و سپس بازگشت به نقطه آغاز سفر است.