.
.
.

امام‌جمعه رشت: رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جاسوس است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسولی فلاحتی امام‌جمعه رشت در نماز جمعه 28 اوت این شهر، با بیان اینکه آمریکا روزبه‌روز به‌سوی «مفتضح شدن» پیش رفته و دولتمردان آمریکا در موضع «ضعف و زبونی سیاسی و جهانی» قرارگرفته‌اند تصریح کرد: اخیراً در پرونده ایران به شورای امنیت و مکانیسم ماشه مفتضح شده و به آژانس بین‌المللی هسته‌ای فشار آوردند تا اقداماتی انجام دهد.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اینکه فردی در رأس آژانس هسته‌ای قرار دارد که خود سابقه جاسوسی برای اسرائیل دارد، گفت: ایران بارها به تعهدات خود پایبند بوده و آن‌ها از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام استفاده می‌کنند.

فلاحتی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها دشمن شماره یک ملت ایران هستند و ملت ایران همیشه فریاد مرگ بر آمریکا بر زبان دارند.

گفتنی است که کشورهای اروپایی و بویژه آلمان و بریتانیا جهاتی هستند که مانع فعال سازی مکانیزم ماشه از سوی آمریکا در شورای امنیت و بازگردانده شدن تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شده‌اند.

این در حالی است که به گفته کارشناسان مسائل ایران، در سفر اخیر رئیس آژانس هسته‌ای به این کشور و ملاقات با مسئولان نظام ایران، مسئولان ایرانی تنها با بازدید از دو تأسیسات هسته‌ای از سوی بازرسان این آژانس موافقت کردند درحالی که بازرسان آژانس هسته‌ای طبق اساسنامه آن می‌توانند از کلیه تأسیسات هسته‌ای هر یک از کشورهای عضو بازدید کنند.