.
.
.

آیا دموکرات‌ها از مناظره با ترامپ می‌ترسند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اقدامی که بسیاری از ناظران آن را ناشی از ترس دموکرات‌ها از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و اعتراف مستقیم به توانایی‌های او توصیف کرده‌اند، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و سرشناس‌ترین مخالفان ترامپ از جو بایدن کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری خواست تن به مناظره با ترامپ ندهد.

رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه 27 آگوست 2020 گفت که به باورش نیازی به مناظره میان ترامپ و بایدن نیست و کاندیدای دموکرات نباید با شرکت در مناظره مشروعیت ترامپ را بیشتر کند.

نانسی پلوسی به خبرنگاران گفت: «گمان می‌کنم نباید مناظره‌ای برگزار شود. فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهوری آمریکا به شکلی که جایی برای هر کسی که به نحوی با حقایق، دلایل و داده‌ها مرتبط باشد، باقی بماند.»

پلوسی افزود: «به گفتگو یا مناظره با او حول موضوع ریاست‌جمهوری آمریکا مشروعیت نمی‌افزایم.»

او پیشنهاد کرد که کاندیداها با هم روبرو نشده و به شکل جداگانه به سوالاتی در سیاست‌هایشان پاسخ دهند.

این اظهارات رئیس‌ دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در حالی مطرح می‌شود که به گفته او «کمپین انتخاباتی جو بایدن به شکل دیگری به این موضوع فکر می‌کنند.»

علاوه بر پلوسی برخی دیگر چهره‌های حزب دموکرات هم درباره مناظره ترامپ و بایدن هشدار داده و درباره آن اعلام نارضایتی کرده بودند. برخی دیگر اما از برگزاری این مناظره‌ها حمایت می‎کنند و می‌گویند که بایدن نباید از مناظره با ترامپ بترسد. سناتور الیزابت وارین در این‌باره گفت: «برای مدت طولانی مناظره برگزار کردیم و این مناظره‌ها ابزار مناسبی برای نشان دادن روش‌مندی کاندیدها به مردم سرتاسر کشور بود.»

ترامپ مدت‌هاست بایدن را «جو خوابالو» می‌خواند و کمپین ترامپ هم سعی می‌کند با تاکید بر سوتی‌ها و اشتباهات لپی بایدن، درباره توانایی‌های عقلی او تشکیک کند.

در روزهای گذشته جو بایدن 77 ساله به شبهاتی که دونالد ترامپ 74 ساله به توانایی‌های عقلی او وارد می‌کند، پرداخت و در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که پرسیدن سوال درباره توانایی‌های عقلی هر نامزدی که بالای 70 سال سن داشته باشد، سوال قابل قبولی است.

دونالد ترامپ با 74 سال سن رکورددار سن روسای جمهوری آمریکاست و اگر بایدن 77 ساله پیروز انتخابات شود، کهنسال‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا خواهد بود.

ترامپ با اشاره به اینکه مصرف دارو، سبب افزایش توان برنی سندرز کاندیدای پیشین دموکرات‌ها شده بود، پیشنهاد کرد پیش از برگزاری مناظره‌ اول در 29 سپتامبر در کلیولند از دو طرف تست دوپینگ گرفته شود.