وزیر امور خارجه سعودی برای تعمیق روابط این کشور با عراق به بغداد رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی با هدف تعمیق روابط کشورش با عراق، روز پنج‌شنبه 27 آگوست 2020 به بغداد رفت و با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق و فواد حسن وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان که مورد استقبال رسمی مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق قرار گرفت، در این دیدار تاکید کرد که سعودی و عراق روابط روابط دیرینه و مستحکمی دارند و چالش‌های مشترک دو کشور را با مقامات عراقی به تبادل نظر گذاشت.

Advertisement

وزیر امور خارجه سعودی همچنین بر خواست کشورش برای گسترش همکاری‌های مشترک تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی هم در این دیدار تاکید کرد که سعودی شریک حقیقی عراق است و اجرای مصوبات کارگروه هماهنگی دو کشور برای توسعه روابط عراق و سعودی ضروری است.

وزیر امور خارجه عراق هم در این دیدار از روند رو به رشد روابط بغداد ریاض ابراز خرسندی کرده و با طرف سعودی توافق کرد توافقاتی که دولت‌های پیشین عراق با سعودی به امضاء رسانده‌اند، دوباره فعال و اجرایی شوند.

شاهزاده فیصل بن فرحان و فواد حسن موضوع گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری به ویژه در بخش کشاورزی، پتروشیمی، ارسال انرژی به عراق از سوی سعودی و همچنین سیستم انرژی یکپارچه میان اعضای شورای همکاری کشورهای عربی خلیج را به بحث و گفتگو گذاشت.

این اولین سفر شاهزاده فیصل بن فرحان به عنوان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی به عراق از زمان رسیدن به این مسئولیت است.

وزیر امور خارجه عراق هفته گذشته هم میزبان عبدالعزیزی الشمری، سفیر سعودی در بغداد بود و روابط دو کشور و روش‌های تقویت همکاری‌های دوجانبه را با او به بحث و تبادل نظر گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم