وزارت بهداشت ایران: موج سوم کرونا با شدت بیشتری جولان خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معاون درمان وزارت بهداشت ایران، با بیان اینکه کرونا همچنان در سطح این کشور جولان می‌دهد، تاکید کرد که اگر به این بیماری کم‌توجهی شود، موج سوم کرونا با شدت بیشتری جولان می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، پنج‌شنبه 27 اوت 2020، قاسم جان‌بابایی در جلسه «ستاد پیشگیری از کرونا» در محل دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه کرونا همچنان در سطح کشور جولان می‌دهد، گفت: «بیماری کرونا لاعلاج نیست و مردم با رفتار عاقلانه خود می‌توانند این بیماری را از بین ببرنند».

به گفته او، دوری از هر گونه تجمع به کاهش این بیماری کمک شایان خواهد کرد، این در حالی است که با توجه به شیوع موج جدید ویروس کرونا، ابتدا برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم با اما و اگرهایی همراه شده بود، اما در نهایت تصمیم به برگزاری این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرفته شد.

از سوی دیگر، برخی ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی، نشان از عدم رعایت موارد بهداشتی در این مراسم می‌دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت ایران در ادامه با بیان اینکه تنها راه درمان بیماری کرونا رعایت موارد بهداشتی است، گفت: «اگر به این بیماری کم‌توجهی کنیم، موج سوم کرونا با شدت بیشتری جولان می‌دهد».

او بر لزوم تقویت زیرساخت‌ها برای مقابله با این بیماری خبر داد.

بیماری کرونا در ایران طی روزهای اخیر و پس از اوج گرفتن موج دوم پندامیک در ایران، به مرحله بحران نزدیک شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، مجموع مبتلایان به بیماری در این کشور به 365606 نفر و مجموع جان‌باختگان به 21020 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم