منطقه سبز بغداد با یک موشک کاتیوشا مورد هدف قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های عراقی شامگاه پنج‌شنبه 27 آگوست 2020 به نقل از یک منبع امنیتی گزارش کردند که منطقه سبز بغداد با یک موشک مورد هدف قرار گرفت.

براساس گزارش‌های اولیه این موشک که از نوع کاتیوشا بود، هیچ خساراتی در پی نداشت و به پیرامونی منطقه سبز برخورد کرد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله موشکی را بر عهده نگرفته است.

Advertisement

منطقه سبز یا منطقة الخضراء یک منطقه به شدت محافظت شده در بغداد است که ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های کشورهای خارجی در آن قرار دارد و در ماه گذشته بارها هدف حملات موشکی گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران قرار گرفت.

موشک‌پرانی‌های شبه نظامیان وابسته به تهران از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در ابتدای سال جاری دوچندان شد. قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

ایران در 8 ژانویه 2020 هم در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی به پایگاه عین الاسد عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور داشتند، حمله موشکی کرد ولی این حمله تلفاتی در پی نداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم