معاون ترامپ: بایدن مخالف تصمیم ترامپ برای کشتن قاسم سلیمانی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پنس معاون دونالد ترامپ در سومین روز از گردهمایی جمهوری‌خواهان به تمجید از تصمیم دونالد ترامپ برای کشتن قاسم سلیمانی، ژنرال ارشد ایرانی پرداخت و به مردم آمریکا گفت: «حق شماست که در جریان باشید که جو بایدن به خاطر این تصمیم از پرزیدنت ترامپ انتقاد کرد، تصمیمی که جهان را از شر دو رهبر تروریست خلاص کرد».

به گزارش خبرگزاری‌ها، وی در بخش دیگری از حرف‌هایش به کنایه گفت: «جو بایدن چیزی بیش از اسب تراوای چپ‌های افراطی نیست.»

قاسم سلیمانی
قاسم سلیمانی
Advertisement

هشدار به آشوب‌گران

معاون ترامپ همچنین به آن دسته از تظاهرکنندگانی که به گفته او به «غارت و آشوب» دست می‌زنند هشدار داد که پیگرد قانونی در انتظارشان است.

او در بخشی از سخنانش به ماجرای آشوب‌های خیابانی پرداخت که این روزها در برخی از شهرهای آمریکا در جریان است. معاون ترامپ تأکید کرد: «در میانه این بیماری همه‌گیر جهانی درست همان وقتی که ملت ما در حال بهبودی است، شاهد آشوب و خشونت در خیابان کلان‌شهرهایمان هستیم، پرزیدنت ترامپ و من همیشه مدافع حقوق آمریکایی‌ها برای تظاهرات مسالمت‌آمیز بودیم اما آشوب و غارت تظاهرات مسالمت‌آمیز نیست، تکه کردن تندیس‌ها، آزادی بیان به‌شمار نمی‌آید و متخلفین تحت پیگرد کامل قانونی قرار خواهند گرفت.»

او همچنین در بخشی از سخنانش با شور و حرارت گفت: «ما در خیابان‌های این کشور قانون و نظم خواهیم داشت، برای تمامی آمریکایی‌ها از هر نژاد و عقیده و رنگی.» سخنان او بارها مورد تشویق طولانی حاضران در جلسه قرار گرفت.

نخستین واکسن کرونای جهان را تا آخر امسال خواهیم داشت

پنس سخنانش را با خبری خوب برای مردم آمریکا به پایان رساند و ضمن کنایه‌ای به بایدن گفت: «هفته گذشته جو بایدن گفت که معجزه‌ای در کار نخواهد بود. به نظر می‌رسد جو اصلاً نمی‌فهمد که آمریکا کشور معجزه‌هاست. باید به اطلاعتان برسانم که ما نخستین واکسن ایمن و مؤثر کرونا در جهان را تا آخر امسال خواهیم داشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم