سفیر بریتانیا در بیروت: رفتار حزب‌الله صلح در لبنان را تضعیف می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کریس رامبلینگ سفیر بریتانیا در بیروت، چهارشنبه 26 اوت 2020 تاکید کرد که رفتار بعضی گروه‌ها و از جمله حزب‌الله لبنان، صلح در لبنان را تضعیف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ رسمی لبنان، سفیر بریتانیا در بیروت، چهارشنبه در دیدار با بشاره پطرس الراعی رهبر کلیسای مسیحیان مارونی لبنان، با تاکید بر اهمیت تشکیل دولتی برخوردار از اعتماد مردم در اسرع وقت ممکن در این کشور، گفت: «درباره اوضاع اقتصادی سخت و چالش‌هایی که لبنان با آن مواجه است و ضرورت انجام اصلاحات در مرحله حساس کنونی گفت‌وگو کردیم».

Advertisement

سفیر بریتانیا در ادامه گفت: «طرح بی‌طرفی (لبنان)، پیشنهادی رهبر کلیسای مسیحیان مارونی لبنان را که برخی از جمله حزب‌الله به محتوای آن پایبند نیستند و باعث تضعیف ثبات لبنان می‌شوند، بررسی کردیم».

سفیر بریتانیا در بیروت همچنین افزود: «مسئولان لبنانی باید مسئولیت‌پذیر باشند و به نیاز مبرم برای ایجاد تغییر اذعان کنند».

این در حالی است که سازمان دیدبان حقوق بشر، چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که نیروهای امنیتی لبنان علیه تظاهرکنندگانی که در پی وقوع انفجار بزرگ بندر بیروت اعتراض کردند «از نیروی مفرط» شامل کاربرد گلوله‌های جنگی استفاده کرده‌اند.

وقوع انفجار بزرگی در بندر بیروت در 4 اوت 2020 منجر به کشته شدن دست‌کم 180 تن و مجروح شدن نزدیک به 6000 تن از مردم لبنان شد و خسارت‌های بزرگی به بخش‌های وسیعی از پایتخت لبنان وارد شد و 4 روز پس از وقوع انفجار، تظاهراتی خشم‌آلود علیه طبقه سیاسی کشور که عملا مسئول فروپاشی اقتصادی لبنان قلمداد شده آغاز شد و تظاهرکنندگان خشمگین برخی وزارتخانه‌ها و مقرهای دولتی را به اشغال خود درآوردند که با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند و بنا به گفته خبرنگارانی از رویترز، حین تظاهرات صدای تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان شنیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم