جاری شدن سیل در 13 ولایت افغانستان؛ 151 نفر جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان پنج‌شنبه 27 اوت اعلام کرد، در نتیجه جاری شدن سیل در 13 ولایت این کشور 151 نفر جان باختند و 200 نفر دیگر زخمی شدند.

این وزارت با نشر اعلامیه ای نوشت، این آمار ابتدایی است مربوط ولایت‌های پروان، کابل، کاپیسا، میدان وردک، پنجشیر، ننگرهار، لوگر، پکتیا، پکتیکا، نورستان، لغمان و خوست می‌شود.

در این اعلامیه ذکر شده، در نتیجه سرازیر شدن سیل در این ولایت‌ها، 1500 منزل، 23 دوکان(مغازه)، 1150 جریب زمین زراعتی(کشاورزی) تخریب و 600 مواشی تلف شدند.

در این اعلامیه یادآوری شده: «تیم‌های صحی و ماشینری جهت پاک‌کاری مسیر و نجات مردم در ساحات اعزام و کار پاک‌کاری، نجات مردم و توزیع غذایی گرم برای متضررین جریان دارد».

از سوی دیگر، روزنامه هشت صبح گزارش داد: «براساس آماری که تا ساعت پنج عصر روز چهارشنبه نشر شد، ‌تنها در ولایت پروان 100 تن به دلیل جاری شدن سیلاب‌ جان باخته و بیش از 250 تن دیگر زخمی شده‌اند».

شایان ذکر است که بیشتر ولایت‌های شمال و شمال شرق افغانستان بامداد چهارشنبه 26 اوت شاهد جاری شدن سیل بود که ولایت پروان در کانون این رویداد قرار داشت.

افغانستان با داشتن اقلیم خاص یکی از کشورهای سیل خیز به شمار می‌رود که پنج ماه پیش نیز در نتیجه جاری شدن سیل در این کشور ده‌ها نفر جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم