ترامپ برای جلوگیری از ادامه خشونت در ویسکانسین نیروهای فدرال را اعزام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، شامگاه چهارشنبه 26 اوت، اعلام کرد، برای برقراری نظم و قانون و جلوگیری از ادامه خشونت، نیروهای امنیتی فدرال و گارد ملی را به منطقه کیتوشا در ایالت ویسکانسین اعزام خواهد کرد.

ترامپ در یک پیام توئیتری گفت: «از غارت و چپاول، خشونت و بی‌قانونی در خیابان‌های آمریکا حمایت نخواهیم کرد».

Advertisement

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «تونی اورز فرماندار ویسکانسین، با ارسال کمک و اعزام نیروی فدرال موافقت کرده است.»

ترامپ در ادامه ابراز امیدواری کرد که ایالت پورتلند نیز همین کار را انجام دهد.

اداره پلیس شهر کنوشا روز سه‌شنبه اعلام کرد، طی درگیری مسلحانه گروهی، 2 نفر بر اثر شلیک گلوله کشته شدند.

در همین حال، روزنامه نیویورک تایمز، روز چهارشنبه با استناد به اظهارات مقامات امنیتی و پلیس در این شهر، اعلام کرد که در درگیری مسلحانه در خیابانهای کنوشا 1 نفر به ضرب گلوله کشته و 2 نفر دیگر زخمی شدند.

روز چهارشنبه یک کلیپ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که نشان می‌داد، درگیری مسلحانه بین غیرنظامیان به وقوع پیوسته است. در این ویدیو چند فرد به یک مرد مسلح حمله می‌کنند و ظاهراً یکی از آنان بر اثر شلیک گلوله بر زمین می‌افتد.

شهر کنوشا واقع در ایالت ویسکانسین، از روز یکشنبه گذشته، در پی تیراندازی پلیس به سوی یک شهروند آمریکایی افریقایی‌تبار به نام «یاکوب بلیک»، شاهد تظاهرات اعتراض‌آمیز علیه پلیس است. تظاهرات در ادمه به خشونت و آشوب کشیده شد.

تونی اورز حاکم ایالت ویسکانسین، روز سه‌شنبه در شهر کنوشا، حالت فوق العاده اعلام کرد و به پیشنهاد ترامپ برای اعزام نیروهای امنیتی فدرال و گارد ملی برای متوقف کردن هرج ومرج و خشونت موافقت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید