افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت‌ و افت 50 درصدی در بازار کفش ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس اتحادیه کفش تهران از افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت کفش در شهریور امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که بازار شهریورماه در آستانه بازگشایی مدارس بیش از 50 درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

علی اژدرکش در گفت‌وگو با ایسنا، پنج‌شنبه 6 شهریور 1399، از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر صنوف که کسب و کارشان فصلی است خبر داد و گفت: «بازار شب عید بازار بسیار مهمی است که حدود 30 تا 40 درصد درآمد کل سال در آن انجام می‌شود، اما قسمت عمده آن تعطیل کامل بود و در قسمتی هم شاهد افت بازار بودیم».

Advertisement

به گفته او با افزایش قیمت مواد اولیه، حقوق و تورم، قیمت کفش در شهریور امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته 30 تا 40 درصد افزایش یافت.

رئیس اتحادیه کفش تهران، به شروع شهریور و بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: «همراه با فاز دوم کرونا بود که ضربه شدیدی به صنف کفش وارد شد. در این میان بازار شاهد رکود تورمی است و تورم تولید هنوز وارد بازار نشده، چرا که معمولا تا ماه‌ چهارم سال کالاهای تولید شده در پاییز و زمستان عرضه می‌شود، اما در این مدت ما با افزایش نرخ ارز مواجه بودیم».

به گفته او، کالاهایی که در حال حاضر در بازار به فروش می‌رسد عموماً با دلار حدود 13 هزار تومانی تولید شده و اگر تورم تولید و عوارض آن مانند از پاییز به بازار ورود کند، شرایط بحرانی خواهد شد.

اژدرکش با اشاره به نزدیک شدن بازگشایی مدارس اظهار کرد: «بیش از 50 درصد نسبت به سال قبل افت فروش داشتیم که با توجه به از دست رفتن بازار شب عید، فشار زیادی برای صنوف محسوب می‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم