.
.
.

پمپئو: توافق امارات – اسرائیل گامی به سوی برقراری صلح در منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پایان سفر خود به کشورهای خلیجی، بعداز‌ظهر چهارشنبه 26 اوت وارد امارات شد.

پمپئو در بدو ورود در توئیتی در بیان اشتیاق خود برای این سفر نوشت: توافق امارات و اسرائیل مهمترین گام در راستای صلح در خاورمیانه از 25 سال پیش به این طرف به‌شمار می‌آید.

وی همچنین نسبت به استفاده از زمینه به‌وجود آمده ناشی ازاین توافق صلح در راستای دستیابی به صلح منطقه‌ای، ابراز امیدواری کرد.

منازعه فلسطینی اسرائیلی

گفتنی است که پمپئو ساعتی پیش در منامه با حمد بن عیسی آل‌ خلیفه پادشاه بحرین کرد و پادشاه بحرین از آمریکا به خاطر تلاش در راستای برقراری صلح در منطقه و مقابله با «دخالت‌ورزی‌های ایران»، قدردانی کرد.

او همچنین پای‌بندی کشورش به تلاش برای پایان‌دادن به منازعه فلسطینی اسرائیلی بر اساس حل و فصل مبتنی بر ابتکار صلح عربی را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری بحرین، حمد بن عیسی آل خلیفه در نشست خود با پمپئو «اهمیت افزایش تلاش‌ها در راستای پایان دادن به منازعه فلسطینی اسرائیلی بر مبنای حل و فصل تشکیل دو کشور تأکید داشت که صلح عادلانه و فراگیر را متحقق ساخته و به تشکیل کشور مستقل دارای حاکمیت فلسطین به پایتختی قدس شرقی بر اساس قوانین بین‌المللی و ابتکار عمل صلح عربی، می‌انجامد.»

گفتنی است که وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه 25 اوت در چارچوب سفر خاورمیانه‌ای خود برای گفت‌و‌گو پیرامون مسائل گوناگون از جمله دخالت‌های ایران در امور منطقه، از اسرائیل روانه سودان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم