.
.
.

اسرائیل مواضع حزب الله در جنوب لبنان را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل به دنبال آماده‌باش کامل در پی تیراندازی به سوی نیروهایش و وقوع آنچه «حادثه امنیتی» در مرز با لبنان توصیف کرده، صبح چهارشنبه 26 اوت 2020 اعلام کرد در حملاتی هوایی مواضعی متعلق به حزب الله لبنان را در مرز با اسرائیل بمباران کرده‌ است.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که بالگردهای نظامی اسرائیلی پست‌های دیدبانی و شناسایی مربوط به حزب‌الله لبنان را در مرز با این کشور هدف قرار داده‌اند.

خبرنگار العربیه شامگاه سه‌شنبه از آماده‌باش ارتش اسرائیل در طول مرزهایش با لبنان و در مقابل مارون الراس خبر داده بود.

به گزارش خبرنگار العربیه آماده‌باش نیروهای اسرائیلی و شلیک گلوله‌های منور به ظن عملیات نفوذی و گشودن آتش در مرز‌های لبنان با اسرائیل صورت گرفته است.

بنا به این گزارش اسرائیل با بستن تمامی محورهای مرزی با لبنان، از ساکنان شهرک‌ها خواسته تا در منازلشان بمانند و روشنایی‌ها را خاموش کنند.

از سویی خبرگزاری رسمی لبنان شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان بخش‌های مرکزی و شرقی در جنوب لبنان به پرواز درآمده‌اند.

به گزارش این خبرگزاری ارتش اسرائیل «گلوله‌های منور» را در بالای شهرک لبنانی «میس الجبل» هم‌مرز با اسرائیل شلیک کرده و با استفاده از سلاح‌های خودکار عملیات پاکسازی وسیعی را در مرز با لبنان انجام داده است.

از طرفی ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه در پیام کوتاهی به خبرنگاران اعلام کرد که «حادثه امنیتی» در منطقه المناره در نزدیکی خط آبی که در مقام خط مرزی میان اسرائیل و لبنان است به وقوع پیوسته است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که به دنبال وقوع این حادثه امنیتی تعدادی از جاده‌های منطقه را مسدود کرده است.

ارتش اسرائیل از 5 شهرک هم مرز با لبنان خواسته تا هر گونه فعالیت در خارج از منزل را متوقف کنند و سریعا به منازلشان بازگشته و در آنجا بمانند و در صورت لزوم در پناهگاهی امن قرار گیرند.

گشودن آتش از سوی لبنان

در حالی که ارتش اسرائیل هیچ‌گونه جزئیاتی درباره چگونگی وقوع این حادثه امنیتی ارائه نکرده خبرگزاری فرانسه اما از منابعی که خواستند نامشان فاش نشود مطلع شده که «از سوی خاک لبنان به سوی اسرائیل تیراندازی‌هایی صورت گرفته است».

این حادثه پس از آن اتفاق می‌افتد که حزب‌الله لبنان اواخر هفته گذشته اعلام کرد یک هواپیمای اسرائیلی ناقض حریم هوایی لبنان را سرنگون کرده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم