.
.
.

معرفی اولین زنی که به مقام مدیرکلی در وزارت خارجه سعودی منصوب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 25 اوت 2020 اعلام کرد احلام بنت عبدالرحمن ینکصار را به عنوان مدیرکل اداره عمومی امور فرهنگی در وزارت خارجه این پادشاهی منصوب کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) خانم احلام بنت عبدالرحمن ینکصار اولین زن سعودی است که به پست مدیر کلی در وزارت خارجه پادشاهی سعودی گمارده می‌شود.

احلام ینکصار پیش از این جزو تیم دفتر معاون امور سیاسی و اقتصادی وزارت خارجه سعودی انجام وظیفه می‌کرد و پست نایب رئیس بخش اقتصادی و فرهنگی سفارت پادشاهی سعودی در بریتانیا را بر عهده داشته و مسئولیت پرونده اقتصادی و فرهنگی مربوط به اداره امور آمریکای شمالی در وزارت خارجه سعودی را نیز بر عهده داشته است.

علاوه بر آن این دیپلمات زن سعودی مسئولیت‌های متعدد دیگری را در وزارت خارجه کشورش بر عهده داشته که از جمله مهمترین آنها هماهنگی امور دیپلماتیک دبیرخانه کل کمیته سفرای خادم حرمین شریفین در اروپا است.

احلام ینکصار همچنین به نمایندگی از کشورش در مناقشه عمومی بند مربوط به پیشرفت زنان در چارچوب کمیته اجتماعی، انسانی و فرهنگی سازمان ملل سخنرانی کرده بود.

احلام بنت عبدالرحمن ینکصار که اکنون به پست مدیر کلی در وزارت خارجه پادشاهی سعودی گمارده شده دارای فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین‌المللی از دانشگاه لندن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم