ترامپ: اگر بایدن برنده انتخابات شود، بازارهای مالی فرو خواهد ریخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 26 آگوست 2020 گفت که اگر جو بایدن برنده انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در ماه نوامبر شود، بازارهای مالی جهان فرو خواهد ریخت.

ترامپ در صفحه توئیترش نوشت که رسانه‌های دولتی چین و رهبران این کشور خواهان پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هستند.

Advertisement

او در این توئیت خطاب به رای‌دهندگان آمریکایی گفت: «اگر پیروزی بایدن حاصل شود – و این اتفاقی است که رخ نخواهد داد – چین مالک کشور ما خواهد شد و بازارهای مالی که رکوردها ثبت کرده‌اند، فرو خواهند ریخت.»

در روزهای گذشته جو بایدن 77 ساله به شبهاتی که دونالد ترامپ 74 ساله به توانایی‌های عقلی او وارد می‌کند، پرداخت و در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که پرسیدن سوال درباره توانایی‌های عقلی هر نامزدی که بالای 70 سال سن داشته باشد، سوال قابل قبولی است.

دونالد ترامپ با 74 سال سن رکورددار سن روسای جمهوری آمریکاست و اگر بایدن 77 ساله پیروز انتخابات شود، کهنسال‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا خواهد بود.

علیرغم اینکه دنیاگیری کرونا همه جهان را در خود گرفته و بیش از 23 میلیون نفر به آن مبتلا و بیش از 800 هزار نفر بر اثر آن جان باخته‌اند، تب و تاب انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و فعالیت‌های هواداران دو نامزد اصلی هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود.

جو بایدن در کنفرانس دموکرات‌ها پس از قبول کاندیداتوری این حزب به شکل رسمی، به انتقاد از ترامپ پرداخت و گفت: «رئیس‌جمهوری فعلی ما در انجام وظیفه اصلی خود در قبال ملت و حمایت از ما شکست خورد. او در حمایت از آمریکایی‌ها ناکام ماند و این موضوعی نابخشودنی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم