.
.
.

اعتراض مدیران 10 سایت خبری به روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیران مسئول 10 سایت خبری و تحلیلی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، از دعوت نشدن به نشست رسانه‌ای او انتقاد کرده و یادآور شده‌اند که در واکنش، از پوشش این نشست خودداری کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری ایران روز سه‌شنبه 25 اوت، کنفرانسی آنلاین با مدیران ارشد چند رسانه برگزار کرد و در آن به مسائل تحریم، توافق با آمریکا و اوضاع داخلی کشور پرداخت.

مدیران مسئول سایت‌های «الف»، «اعتدال»، «انصاف نیوز»، «تابناک»، «پارسینه»، «جماران»، «شفقنا»، «فرارو» و «عصر ایران» از جمله افرادی هستند که به عدم حضور در این نشست اعتراض کرده‌اند.

به گزارش شبکه‌های اطلاع‌رسانی، در نامه آنها آمده‌ است: «... احتمالاً مستحضرید که اکنون شمار مراجعه کاربران داخل و خارج ایران به ده پایگاه خبری-تحلیلی کشورمان حدود ده میلیون بار در روز است؛ این عدد در شرایط حساس داخلی یا بین‌المللی از 20 میلیون تجاوز می‌کند.»

امضاکنندگان نامه گلایه کرده‌اند که معاونت ارتباطات ریاست جمهوری با این عدم دعوت، گویا آنها را «رسانه» تلقی نکرده‌است.

آنها از روحانی خواسته‌اند دستور دهد تا دست‌اندرکاران رسانه‌ها در کشور، موانع موجود در آگاهی‌دهی را از پیش روی پایگاه‌های خبری بردارند.

به گفته تحلیل گران مسائل ایران نکته جالب این است که نامه اشاره‌ای به سانسور، خطوط قرمز و نهادهای محدودکننده آزادی رسانه‌ها نشده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم