.
.
.

آمریکا 24 فرد و شرکت چینی را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده 24 شرکت و فرد چینی را به اتهام دست‌داشتن در افزایش تنش‌ها در دریای چین جنوبی در فهرست سیاه خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا امروز ‌چهارشنبه 26 اوت 2020، در بیانیه‌ای تصریح کرد «24 شرکت چینی را به خاطر کمک به ارتش چین برای ساخت‌وساز و نظامی‌سازی جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین که به طور بین‌المللی محکوم شده است، مورد تحریم قرار می‌دهد.»

این وزارتخانه در ادامه نوشت: «علی‌رغم اعتراضات ایالات متحده و دیگر کشورها، دولت جمهوری خلق چین با سرعت بالایی ساخت جزایر مصنوعی را از سال 2013 ادامه داده است و [این اقدام] حزب کمونیست چین را قادر می‌سازد، به نظامی‌سازی نواحی تحت منازعه پرداخته و حق حاکمیت شرکای آمریکا در منطقه را تحت‌الشعاع قرار دهد.»

محدودیت صدور ویزا

به‌طور همزمان «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای جداگانه از محدودیت صدور ویزا برای شماری از افراد دارای ملیت چینی که گفته شده در نظامی‌سازی دریای جنوبی چین مشارکت داشته‌اند، خبر داد.
با افزایش تنش در دریای جنوبی چین، اواخر مرداد ماه، ارتش آمریکا، ناو گروهی شامل ناو هواپیمابر «رونالد ریگان» را جهت برگزاری رزمایشی روانه این منطقه تحت منازعه کرد.

ارتش چین نیز از روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که در چهار منطقه از جمله «دریای جنوبی چین» و «دریای زرد» این رزمایش در حال برگزاری است. کارشناسان امور نظامی این اقدام چین را نمایش میزان آمادگی به آمریکا و تایوان در صورت مواجهه محتمل برشمردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم