.
.
.

آمریکا اسامی 14 ایرانی تحریم‌شده به علت نقض حقوق‌بشر را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه آمریکا چهار روز پس از اعلام تحریم‌های جدید علیه برخی از مسئولان حکومت ایران، نام این افراد را با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا که دیروز سه‌شنبه 25 اوت منتشر شده، اتهام این افراد «نقض خشن حقوق بشر» اعلام شده ‌است.

در این فهرست نام «حجت‌الله خدایی سوری»، رئیس سابق زندان اوین نیز در شمار افراد تحریم‌شده از سوی آمریکا ذکر شده و آمده‌است که حجت‌الله سوری بر نهادی نظارت داشته ‌است که نامش مترادف با شکنجه و مجازات‌های غیرانسانی است.

در همین بیانیه در مورد سایر کسانی که توسط وزارت امور خارجه آمریکا به لیست افراد و نهادهای تحریم‌شده ایران افزوده شده‌اند، آمده ‌است که آن‌ها «در خدمت و به فرمان رژیم ایران که اصلی‌ترین دولت حامی تروریسم در جهان است، اقدام به نقض خشن حقوق‌بشر نموده‌اند.»

به استثنای حجت‌الله خدایی سوری، وزارت امور خارجه آمریکا نام 13۱۳ نفر دیگر را نیز اعلام کرده ‌است. این افراد عبارتند از: صادق بابایی، علی‌رضا بیانی همدانی، سعید دانش، علی هادوی، سعید همتی، محمدرضا جزایری، محسن شریف اصفهانی، علی مصلحی عراقی، ناصر پورمیرزایی، محسن پورشافعی، محمد سعید رضوانی، محمود سجادیان و یدالله صمدی.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده ‌است که این افراد با ترور مخالفان در خارج از کشور، نه تنها هدف خاموش کردن اپوزیسیون را دنبال می‌کردند، بلکه بر آن بودند تا نشان دهند که «هیچ‌کس در هیچ‌ جای جهان، در برابر رژیم ایران امنیت ندارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم