.
.
.

آمار کرونا در ایران؛ 119فوتی و 2243ابتلای جدید طی 24ساعت گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی 2243 مورد جدید ابتلا و درگذشت 119 تن در اثر بیماری کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت، از دیروز سه‌شنبه‌ تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 243 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و یک هزار و 121 نفر از آنها بستری شدند.

وی گفت: «مجموع بیماران کووید19 در کشور به 365 هزار و 606 نفر رسید».

لاری ادامه داد: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 119 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 21هزار و 20 نفر رسید».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران افزود: «خوشبختانه تا کنون 314هزار و 870 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شدهاند».

وی گفت: «3831نفر از بیماران مبتلا به کووید19در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

لاری ادامه داد: «تا کنون سه میلیون و 113هزار و 806 آزمایش تشخیص کووید19در کشور انجام شده است».

وی در توضیح وضعیت استان‌های در شرایط قرمز بیماری گفت: «بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند».

لاری در ادامه درباره استان‌های در وضعیت هشدار نیز گفت: «همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند».

او در ادامه در توضیح وضعیت بیماری در استان گیلان گفت: «استان گیلان در اسفندماه گذشته شاهد خیز شدید بیماری در کلیه شهرستان‌های استان بود. از اوایل فروردین ماه سیر نزولی در موارد ابتلا و بستری شروع شد و در خرداد به پایداری نسبی رسید. علیرغم توصیه‌های اکید بهداشتی، از تیر ماه شاهد روند افزایشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های استان هستیم؛ به طوری که شهرستان‌های رشت، آستار، آستانه اشرفیه، رودبار، لاهیجان، لنگرد و ماسال در وضعیت قرمز و شهرستان‌های املش، بندانزلی، رضوانشهر، رودسر و سیاهکل در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند».

لاری ادامه داد: «میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی 75 درصد است و شاهد افزایش 13 درصدی میزان استفاده از ماسک در گیلان هستیم. طبق بررسی‌های صورت گرفته بیشترین میزان استفاده از ماسک در داروخانه و آرایشگاه‌ها و کمترین میزان استفاده از آن در دفاتر پیشخوان دولت و بازارهای محلی (48 و 52 درصد) گزارش شده است. بیشترین میزان رعایت پروتکل‌ها در مرداد ماه در بانک‌ها و داروخانه‌های استان و کمترین میزان رعایت‌ها در پایانه‌های مسافربری درون شهری و پاساژهای استان گیلان است. امیدواریم با همکاری مردم شاهد خروج شهرستان‌ها از وضعیت قرمز و هشدار بیماری باشیم و با عزم و اراده خود در رعایت اصول سه گانه فاصله گذاری فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک، زنجیره انتقال بیماری را در کشور شکست دهیم».

او همچنین با هشدار نسبت به سفر در ایام تعطیلات پیش رو، گفت: «طبق بررسی‌ها معمولا دو تا سه هفته پس از هر دوره تعطیلات چند روزه در کشور که شاهد افزایش سفرهای برون شهری می‌باشیم، موارد مراجعه به مراکز درمانی افزایش یافته و حدود دو هفته پس از افزایش موارد بستری، شاهد موارد فوتی بیماری می‌باشیم. با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور در این مقطع همه‌گیری بیماری، اقدام به هرگونه سفر می‌تواند منجر به افزایش ابتلا و مرگ هموطنان شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم