پمپئو: برجام به‌طور احمقانه‌ای فعالیت‌های مخرب ایران را نادیده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، باردیگر تاکید کرد که کشورش مصمم به بازخواست ایران و متوقف کردن فعالیت‌های مخرب این کشور در منطقه خاورمیانه است.

پمپئو سه‌شنبه 25 اوت در توئیتی با تاکید بر این که دولت آمریکا مصمم به بازگردادن تحریم‌ها علیه ایران است، نوشت: «آمریکا تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بازمی‌گرداند و تحریم تسلیحاتی ایران را نيز تمدید خواهد کرد»

او با تاکید بر اینکه واشینگتن رژیم تهران را به خاطر فعالیت‌های مخرب، در منطقه مورد بازخواست قرار خواهد داد، گفت تنظیم‌کنندگان برجام، نقش مخرب ایران در منطقه را به‌طور احمقانه‌ای نادیده گرفتند».

وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته نیز موضع کشورش در خصوص تحریم‌های ایران را تکرار و خاطر نشان کرد که دولت آمریکا هرگز به تهران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست یابد.

واشنگتن هفته گذشته خواستار فعال‌سازی مکانیزم ماشه «اسنپ بک‌» به منظور بازگردان خودکار تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شد و پمپئو شکایت رسمی امریکا در خصوص عدم پای‌بندی ایران به برجام و قطعنامه 2231 را به هدف فعال‌سازی این مکانیزم به «دیان دجانی» نماینده دائمی اندونزی در سازمان ملل و رئیس ادواری شورای امنیت تسلیم کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، همواره از برجام انتقاد کرده و برداشتن تحریم‌های ایران در سال 2015 را عاملی می‌داند که این کشور را قادر ساخت تا به ده‌ها میلیارد دلار دست یابد و از این منابع مالی در راستای «آشوب‌گسترانی، خونریزی و وحشت‌آفرینی» در خاورمیانه و تمامی جهان استفاده کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید