وزیر دفاع اسرائیل از مرز با نوار غزه رهبران حماس را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل شامگاه دوشنبه 24 اوت 2020 از مرز با نوار غزه و در واکنش به بالن‌های آتش‌زای فلسطینی پرتاب شده به سوی اسرائیل، ضمن تهدید رهبران جنبش مقاومت اسلامی «حماس» گفت:« در حالی که بالن‌هایشان به سوی ما منفجر می‌شوند، بمباران‌های ما علیه آنها بسیار دردناک خواهد بود».

شبکه «کان» عبری از بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل که برای بازدید از یکی از سامانه‌های گنبد آهنین در جنوب رفته بود، نقل کرد که گفته:« رهبران حماس باید بدانند که در حالی که بالن‌هایشان به سوی ما منفجر می‌شوند، بمباران‌های ما علیه آنها به مراتب دردناک خواهد بود».

Advertisement

گانتس در ادامه ضمن تاکید این‌که اسرائیل به هر گونه تعدی واکنش نشان خواهد داد، افزود که «ما پرتاب هر موشک، بالن یا نقض امنیتی را نمی‌پذیریم»

از سویی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پرتاب هر بالن آتش‌زا یا انفجاری از نوار غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی را همانند موشک عنوان کرد.

وزیر دفاع اسرائیل جمعه گذشته تاکید کرد«در صورت لزوم ضربه‌ای بسیار قوی به پرتاب کنندگان بالن‌های آتش‌زا و راکت‌ها از نوار غزه وارد خواهیم کرد».

این در حالی است که جنگنده‌ها و توپخانه ارتش اسرائیل دوشنبه حملاتی را علیه 3 موضع در جنوب نوار غزه انجام دادند که طی آن یک زمین کشاورزی در شرق القراره، نقطه ایست میدانی در منطقه السریج در شرق خان یونس و نقطه دیگری در شرق رفح در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

از سویی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پاسخ به پرتاب بالن‌های آتش‌زا و انفجاری به سوی اسرائیل، جنگنده‌ها و تانک‌هایش به مواضع نظامی و ساختارهای زیربنایی متعلق به جنبش حماس در جنوب نوار غزه حمله کرده‌اند.

در این بیانیه‌ همچنین آمده است که ارتش اسرائیل به طور مستمر در حال ارزیابی اوضاع است و قاطعانه در برابر هر تلاش برای اقدام خرابکارانه می‌ایستد.

مرزهای میان نوار غزه و اسرائیل از دو هفته پیش شاهد تنش‌های امنیتی بود.

رسانه‌های اسرائیلی در این رابطه اعلام کردند که یکشنبه و در نتیجه پرتاب بالن‌های آتش‌زا بیش از 28 آتش‌سوزی در مناطق اسرائیلی نزدیک مرز با نوار غزه به وقوع پیوسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم