انفجار یک موتر بمب‌گذاری در بلخ افغانستان؛ سه کشته و 41 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع ملی افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده سه‌شنبه 25 اوت در ولایت بلخ در شمال این کشور سه نفر کشته شدند و 41 نفر دیگر زخم برداشتند.

این وزارت در اعلامیه‌ای نوشت، یک موتر(خودرو) نوع «مازدا» پٌر از مواد انفجاری در نزدیکی کلینک حیوانی در میان «خانه‌های مردم» در ولسوالی بلخ ولایت بلخ انفجار کرد.

در همین حال، قول اردو(لشکر) 209 شاهین در شمال افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در این حمله انتحاری سه نفر به شمول یک نیروی کماندو(ویژه) ارتش افغان کشته شدند و 41 نفردیگر به شمول شش نظامی زخمی شدند.

در این اعلامیه آمده: «هدف این حمله یک قرارگاه نیروهای دفاعی بود، که دشمن موفق نشدند به قرارگاه برسد؛ و این حمله را در جوار قرارگاه انجام دادند که آسیب‌های جدی به مردم ملکی رسانده است».

از سوی دیگر، گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی است که در این حمله ده‌ها سرباز دولت افغانستان کشته شدند.

شایان ذکر است که این حمله انتحاری طالبان در شرایطی رخ داده که تلاش‌ها ادامه دارد تا مذاکرات بین‌الافغانی میان دولت افغانستان و نمایندگان طالبان آغاز شود.

رئیس‌جمهوری افغانستان نیز اخیراً پس از فیصله لویه جرگه مبنی به آزادی 400 زندانی «خطرناک» طالبان، فرمان رهایی آنها را صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم