کشته شدن تعدادی از فرماندهان برجسته حوثی در حملات هوایی ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در یمن شامگاه یکشنبه 23 اوت 2020 به کشته شدن «روح‌الله زید علی مصلح» یکی از برجسته‌ترین فرماندهان نظامی عقیدتی این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران که از نزدیکان عبدالملک حوثی رهبر و فرزند دستیار بنیانگذار این گروه شبه‌نظامی است، اذعان کردند.

به گزارش العربیه فرماندهی شبه‌نظامیان حوثی شامگاه یکشنبه از کشته شدن روح‌الله زید علی مصلح یکی از فرماندهان برجسته حوثی خبر داد بدون این‌که مکان کشته شدن او را اعلام کند. فرماندهی شبه‌نظامیان حوثی تاکید کرد که پیکر روح‌الله زید علی مصلح به همراه پیکرهای چند تن دیگر از فرماندهان حوثی امروز دوشنبه در صنعا پایتخت یمن تشییع خواهد شد.

Advertisement

از سویی منابع ویژه یمنی به «العربیه» گفته‌اند که این فرمانده حوثی در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن علیه محل‌های استقرار شبه‌نظامیان حوثی در استان الجوف در شمال یمن کشته شده‌ است.

به گفته این منابع دیگر فرماندهان برجسته حوثی نیز در این حملات هوایی کشته شده‌اند اما حوثی‌ها اطلاعاتی درباره آنها منتشر نکرده‌اند.

بنا به منابع رسانه‌ای روح‌الله زید علی مصلح از اهالی منطقه مران از توابع استان صعده خاستگاه حوثی‌ها است و یکی از فرماندهان نزدیک به رهبر شبه‌نظامیان حوثی و از نسل حوزه‌های حوثی‌ است که حسین الحوثی برادر کشته شده رهبر کنونی حوثی‌ها آنها را تاسیس کرده بود.

شبه‌نظامیان حوثی در همین راستا به کشته شدن سرلشکر عزی صلاح مطلق ملقب به ابو صلاح رئیس ستاد جنگ منطقه نظامی ششم حوثی‌ها و یکی دیگر از فرماندهانشان با نام ربیع قاسم الحشحوش اعتراف کردند.

همچنین حسین محمد الولی فرمانده میدانی برجسته حوثی‌ها و کارشناس آموزش و آماده‌سازی تانک‌ها، یگان‌های زرهی، مهندسی و تک‌تیرانداز نیز به دست نیروهای ارتش ملی یمن در جبهه قانیه در استان البیضا در مرکز این کشور کشته شد.

حسین محمد الولی یکی از فارغ التحصیلان جنوب لبنان در سال 2013 و زیر نظر گروه شبه‌نظامی تروریستی حزب الله لبنان آموزش دیده بود.

شایان ذکر است شبه‌نظامیان دهها تن از عناصر و فرماندهان برجسته‌شان را در جنگ‌های‌شان در جبهه‌های البیضا، الجوف و نهم از دست داده‌اند و این در حالی است برخی اخبار حاکی از اعمال سانسور خبری حوثی‌ها درباره کشته شدن تعداد زیادی از دیگر فرماندهانشان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم