پومپئو به نتانیاهو: ایران هرگز سلاح اتمی به دست نخواهد آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا بامداد روز دوشنبه وارد اسرائیل شد، او طی سخنانی گفت؛ همانطوری که دونالد ترامپ اعلام کرد، ایران هرگز به سلاح اتمی دسترسی پیدا نخواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، خاطر نشان کرد؛ به عقید من دستیابی ایران به اسلحه پیشرفته، آسیب زیادی به خاورمیانه خواهد رساند.

پمپئو در این مصاحبه تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا به «برتری امنیتی اسرائیل» در منطقه پایبند است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در این کنفرانس، گفت: «رژیم ایران می‌خواهد اسلحه را به افراط‌گرایان تحویل دهد».

بنيامين نتنياهو و مايک پومپیو
بنيامين نتنياهو و مايک پومپیو

نخست وزیر اسرائیل همچین خواستار اعمال مجدد تحریم‌ها علیه تهران شد.

نتانیاهو در ادامه با اشاره به توافق اسرائیل و امارات یادآور شد، توافق اسرائیل با امارات متحده عربی، آغاز مرحله جدیدی برای خاورمیانه خواهد بود.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، صبح روز دوشنبه 24 اوت، وارد فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون در تل‌آویو شد.

طبق تصاویر ویدیویی که سایت سفارت آمریکا در اسرائیل آن را منتشر کرد، وزیر امور خارجه امریکا در ابتدای سفرش به برخی از کشورهای خاورمیانه امروز دوشنبه وارد اسرائیل شد.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، پمپئو در این سفر خاورمیانه‌ای که 5 روز ادامه خواهد داشت، قرار است پرونده ایران، مبادلات اقتصادی و تعمیق روابط میان اسرائیل با سایر کشورهای خاورمیانه را با نخست وزیری اسرائیل بررسی کند.

پمپئو در تل‌آویو افزون بر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، همچنین با گابی اشکنازی وزیر خارجه و بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل ملاقات و گفت‌وگو خواهد کرد.

دیروز یکشنبه، وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا از تور سیاسی مایک پومپئو به خاورمیانه خبر داد.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است که مایک پمپئو از اسرائیل، سودان، امارات متحده عربی و بحرین دیدن خواهد کرد.

وزارت امور خارجه آمریكا در بیانیه‌ خود تاکید كرد، پمپئو در این سفر در باره رفتار «خبیث» ایران در منطقه نیز بحث و گفت‌وگو خواهد كرد.

خبرگزاری رویترز روز شنبه، به نقل از یک منبع آگاه فاش کرد که مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، روز دوشنبه به اسرائیل می‌رود و سپس روز سه‌شنبه راهی امارات متحده عربی خواهد شد تا در مورد توافق عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ابوظبی گفت‌وگو کند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود؛ دستورکار سفر پومپئو همچنین شامل بحث و بررسی چالش‌های امنیتی که ایران و چین در منطقه بوجود آورده‌اند، خواهد شد.

در همین حال گزارشگر العربیه در بیت المقدس گفت، وزیر خارجه آمریکا، 24 ساعت در اسرائیل باقی خواهد ماند و سپس به امارات سفر خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید