معترضان خشمگین در غرب لیبی خواستار استعفای فایز السراج شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با ادامه تظاهرات در طرابلس و گسترش آن به مناطق غرب پایتخت لیبی، مناطقی همچون غوط الشعال، السیاحیه، حس الاسلامی، التدریبی، کشلاف، قدح، الریاضیه و شهرک اندلس و علاوه بر آن شرق پایتخت در جمعه‌بازار و تاجورا شامگاه یکشنبه 23 اوت 2020 شاهد تظاهرات شبانه معترضان خشمگین بود که با سر دادن شعارهایی علیه دولت الوفاق خواستار استعفای رئیس آن فایز السراج شدند.

به گزارش العربیه در همین بین گروههای شبه‌نظامی وابسته به الوفاق اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ای علیه معترضان کرده‌اند.

معترضان خشمگین در پایتخت لیبی و مناطق اطراف آن خیابان‌ها را به آتش کشیده و خودروهای متعلق به شبه‌نظامیان مسلح را تخریب کرده و خواستار استعفای فایز السراج شدند.

همچنین در حالی که تیراندازی به سوی معترضان ادامه داشت گروه شبه‌نظامی عناصر خود را در نزدیکی منطقه الهیشه در غرب سرت مستقر کرده‌اند.

این در حالی است که اطلاعات تایید نشده خبر از کشته شدن تعدادی در اثر تیراندازی داده بود.

رسانه‌های لیبی پیش‌تر اعلام کرده‌اند که تظاهرکنندگان در طرابلس پایتخت لیبی به سوی شورای ریاست لیبی هجوم برده‌اند.

از سویی شاهدان عینی اعلام کرده‌اند که مزدوران وابسته به ترکیه اقدام به تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان در طرابلس کرده‌اند و تشکیلات «الصمود» با نفوذ در شهر الاصابع اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ای کردند.

طرابلس پایتخت لیبی از یکشنبه گذشته تاکنون شاهد تظاهرات مردمی خشمگینانه‌‌ای در اعتراض به فساد و نابسامانی‌های معیشتی بوده است.

در طرابلس پایتخت لیبی تظاهرات مردمی ضد حکومتی با فراخوان جنش 23 اوت برگزار و مقرر شده بود تا به بخش اعظم مناطق گسترش یافته و به مقصد نهایی در میدان شهدای شهر کشیده شود.

از سویی نمایندگی سازمان ملل در لیبی ضمن دعوت به کاهش تنش‌ها در طرابلس، خواستار آزادی رفت و آمد و دستیابی به امکانات بهداشتی شده است.

از سویی کمیته ملی حقوق بشر لیبی اعلام کرد که به نوبت خود از دولت الوفاق خواسته است تا کاربرد نیرو علیه تظاهرکنندگان را متوقف کند. این کمیته همچنین تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان را جنایت اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم