طبرسی: ابتلاهای خانوادگی به دغدغه و نگرانی کادر درمان تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری اعلام کرد که ابتلاهای خانوادگی اخیرا به دغدغه و نگرانی کادر درمان ایران تبدیل شده و یکی از روزمره‌های کادر درمانی شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 24 اوت 2020 پیام طبرسی با بیان اینکه نیروها و پرسنل کادر درمان توان و نیروی 6 ماه قبل را ندارند، آسیب دیده و ضربه خورده‌اند گفت: «اکثرا مبتلا شده و درد بیماری را چشیده‌اند، تعداد زیادی از دوستان خود را از دست داده‌ و برای رویارویی با بحران جدید روحیه قبل را ندارند؛ بنابراین باید حواسمان باشد که خطر از هم‌پاشیدگی ناگهانی سیستم درمانی وجود دارد و ممکن است با اعمال یک فشار سنگین مجموعه کادر درمانی تاب و توان مراقبتی را از دست داده و نتواند موفقیت‌آمیز عمل کند».

به گفته او، اگر سیاست‌های سختگیرانه‌تری اعمال شود موفقیت در مقابله با کرونا به دست می‌آید اما اگر همین روش فعلی ادامه یابد و کل فشار و بار بیماری بر دوش سیستم درمان و پزشک و پرستاران باشد، موفقیتی کسب نخواهد شد.

طبرسی تاکید کرد که در بیماری‌های دیگر تجربیات موفقی به دست آمده در حالیکه در مورد کووید هنوز تجربه موفقیت‌آمیزی به دست نیاوردند چون سبک این بیماری خیلی خاص است.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری، ابتلاهای خانوادگی را معضل بعدی این بیماری عنوان کرده و گفت: «این مساله نیز اخیرا به دغدغه و نگرانی کادر درمان تبدیل شده، مثلا اعضای یک خانواده همگی مبتلا شده، برخی در بخش و برخی در ICU بستری هستند، انتقال خبر بدحالی و یا فوت یکی از اعضای خانواده‌ به دیگران کار بسیار سخت و ناراحت‌کننده‌ای است، ولی متاسفانه به خصوص در ماه‌های اخیر به یکی از روزمره‌ها و دغدغه‌های ذهنی کادر درمان تبدیل شده؛ تجربه‌ای تلخ که به خستگی و فرسودگی جسمی و روحیه کادر درمان منجر شده است».

او از کاهش بار بیماری در اردیبهشت و افزایش دوباره آن به علت عدم رعایت پروتکل‌ها و سیاست‌های نادرست خبر داد.

طبرسی تعطیلات شهریور را سخت ارزیابی کرد که همزمان با برگزاری مراسمات و افزایش مسافرت‌ها است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید