سازمان و غذا و داروی آمریکا درمان با پلاسمای خون بهبودیافتگان ازکرونا را مجاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه 23 اوت 2020 به وقت محلی آمریکا با تاکید این‌که کشورش در تلاش است تا تمامی موانع بر سر راه دستیابی به واکسن کرونا را بردارد، اعلام کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه درمان کرونا با کاربرد پلاسمای خون بیماران بهبود یافته از این بیماری ویروسی را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه در یک کنفرانس خبری توضیح داد که تعدادی از نمونه‌های پلاسمای خون بهبودیافتگان از بیماری کرونا جمع‌آوری شده و مقامات آمریکا اخیرا 270 میلیون دلار را به صلیب سرخ آمریکا و بانک‌های خون این کشور تقدیم کرده‌اند تا نزدیک به 360 هزار واحد از پلاسمای خون را برای درمان بیماران مبتلا کرونا جمع‌آوری و مورد استفاده قرار دهند.

Advertisement

علاوه بر آن تیم کاخ سفید برای مبارزه با بیماری کرونا اعلام کرد در تلاش است به دارویی دست یابد تا میزان مرگ و میر در میان سالمندان را کاهش دهد.

پزشکان بر این باورند پلاسمای خون بهبودیافتگان از بیماری کرونا که حاوی آنتی‌بادی‌های قوی است می‌تواند به مبتلایان به بیماری کووید-19 در مبارزه با ویروس کرونا با شدتی بیشتر کمک کرده و در کاهش پیامدهای خطرناک ابتلا به بیماری کرونا نقش داشته باشد.

علی‌رغم این‌که پلاسمای خون هم‌اکنون در درمان مبتلایان به بیماری کووید- 19در ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورها استفاده می‌شود، جدال میان متخصصان درباره میزان تاثیر این روش درمان اما همچنان ادامه داشته و برخی از آنها با ابراز تردید نسبت به آن در مورد آثار جانبی احتمالی آن هشدار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم