تلویزیون 218 لیبی: آنکارا از السراج به دلیل اعلام آتش‌بس خشمگین است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کانال تلویزیونی «218» لیبی، روز دوشنبه 24 اوت به نقل از منابع آگاه گزارش داد، آنکارا از فایز السراج رئیس شورای ریاست دولت الوفاق در طرابلس به دلیل اعلام آتش‌بسی که در راستای توافق با عقیله صالح رئیس پارلمان این کشور انجام گرفت، بسیار خشمگین شده است.

این منابع تأکید کردند، بیانیه اعلام آتش‌بس از سوی فایز السراج در پی فشارهای سیاسی دولت آلمان به حکومت الوفاق در لیبی، صادر شد.

این شبکه تلویزیونی به نقل از منابع خود فاش کرد، پس از اینکه فایز السراج اعلام آتش‌بس کرد، چندین تماس به صورت فردی میان مقامات ترکیه و دولت آشتی ملی در طرابلس بر قرار شد.

این کانال تلویزیونی لیبی افزود، قرار است آنکارا با توجه به اعلام‌آتش‌بس از سوی السراج، تحولات اخیر در لیبی را در جلسه امنیت ملی این کشور که در اواسط این هفته برگزار می‌شود، ارزیابی کند.

در همین حال منابع العربیه از لیبی گزارش دادند که تظاهرات، سوزاندن لاستیک و بستن جاده‌ها در طرابلس پایتخت از روز یکشنبه آغاز و تا بامداد روز دوشنبه ادامه داشت.

این درحالی است که شبه‌نظامیان اسلامگرای وابسته به حکومت الوفاق، تعداد زیادی از تظاهرکنندگان را که خواستار استعفای فایز السراج شدند، بازداشت کردند.

شاهدان عینی گزارش دادند كه شبه‌نظامیان و مزدوران ترکیه در طرابلس به سوی معترضین آتش گشودند.

در همین حال گروهی که خود را «نیروی حمایتی طرابلس» می‌نامد، با انتشار بیانیه‌ای از دولت الوفاق خواست تا مسئولان تیراندازی به معترضان شهر طرابلش را معرفی کند. این گروه برای دولت الوفاق ضرب‌الاجلی 24 ساعته تعیین کرده تا مشخص کند چه کسی مسئول هدف قرار دادن تظاهرکنندگان است.

طبق گزارش العربیه، دایره اعتراضات که شامگاه یکشنبه در طرابلس آغاز شد، به مناطق و محله‌های غربی این شهر ،مانند غوطالشعال، السیاحیه، محله الاسلامی، الدریبی، کشلاف، قدح، الریاضیه و محله الاندلس و علاوه بر آن در شرق پایتخت به بازار جمعه و تاجورا کشیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید