افغانستان؛ عملیات هوایی و زمینی برای دستگیری کرام‌الدین کریم ناکام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی منابع خبری دوشنبه 24 اوت گزارش دادند که عملیات هوایی و زمینی نیروی‌های امنیتی افغان برای دستگیری کرام‌الدین کریم رئیس پیشین فدراسیون ملی فوتبال افغانستان در ولایت پنجشیر این کشور ناکام شد.

روزنامه هشت صبح نوشت، این عملیات دیشب (شامگاه یکشنبه) با مشارکت شماری از نیروهای کماندو و قطعات ویژه پولیس و شش هواپیمای نظامی از زمین و هوا اجرا شد.

در همین حال، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان چند روز پیش از مردم ولایت پنجشیر این کشور خواسته بود که کرام‌الدین کریم را برای پی‌گرد قانونی، تحویل پولیس دهند.

منابع آگاه از ولایت پنجشیر گفته اند، در پی مخالفت مردم با بازداشت کرام‌الدین کریم، نیروهای کماندو و قطعه ویژه پولیس نتوانستند او را بازداشت کنند.

به دنبال ناکامی این عملیات و مخالفت مردم، بخشی از نیروهای کماندو و قطعات ویژه پولیس از مسیر اندارب از پنجشیر بیرون شده‌اند. به نقل از این منابع، برای اجرای این عملیات با ادارات محلی پنجشیر هم‌آهنگی نشده بود.

نیروهای اعزامی به مقام‌های محلی ولایت پنجشیر گفتند، به دستور رییس جمهور و رهبری وزارت امور داخله افغانستان تصمیم دارند کرام‌الدین کریم را بازداشت کنند.

بر اساس آن‌چه این منابع می‌گویند، ناهم‌آهنگی بین این عملیات و ادارات محلی، باعث آن شد تا کرام‌الدین کریم بازداشت نشود.

شایان ذکر است که کرام‌الدین کریم رئیس پیشین فدارسیون ملی فوتبال افغانستان متهم به بدرفتاری جنسی با اعضای دختر تیم ملی فوتبال این کشور است. دادستانی کل افغانستان سال گذشته فرمان دستگیری وی را صادر کرده بود.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال نیز سال گذشته کرام‌الدین کریم را از تمام فعالیت‌های فوتبال محروم و جریمه نقدی او را نزدیک به یک میلیون دالر تعیین کرد.

روزنامه گاردین دو سال پیش در گزارشی نوشته بود، کرام‌الدین کریم بانوان فوتبالیست تیم ملی فوتبال افغانستان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید