.
.
.

پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ها در آسمان یمن رهگیری و سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 23 آگوست 2020 اعلام کرد سامانه‌های دفاع هوایی‌اش یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده پیکارجویان حوثی را در آسمان یمن رهگیری و منهدم کردند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی ائتلاف گفت که حوثی‌های وابسته به ایران روز یکشنبه یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده را به سوی اراضی پادشاهی عربی سعودی فرستادند ولی سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف این پهپاد را در آسمان یمن رهگیری و منهدم کردند.

شامگاه روز شنبه نیز حوثی‌ها کوشیدند با یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده و یک موشک بالستیک اراضی سعودی را مورد هدف قرار دهند که این حمله نیز از سوی ائتلاف عربی ناکام ماند.

سرهنگ مالکی گفت که حوثی‌ها در این حمله قصد داشتند مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در منطقه الجنوبیه سعودی را هدف قرار دهند.

موشک بالستیک حوثی‌ها به سمت مناطق مسکونی شهر جازان شلیک شده بود که سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف آن را رهگیری و منهدم کردند. حوثی‌ها سکوهای پرتاب این موشک‌ها را در مناطق مسکونی یمن نصب می‌کنند تا با سپر انسانی قرار دادن شهروندان یمنی برای خود پوششی در مقابل جنگنده‌های ائتلاف دست و پا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم