.
.
.

وقوع انفجارهای مبهم در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منطقه «تل الجابیه» درنزدیکی شهر نوی در حومه شمالی درعا در سوریه، یکشنبه 23 اوت شاهد چندین انفجار بسیار شدید بود که تا این لحظه، علت این انفجارها روشن نشده که آیا ناشی از حملات هوایی علیه مواضع نیروهای نظام اسد و مواضع نیروهای ایران در آن منطقه بوده یا این که دراثر انفجار مین‌ها و بمب‌های عمل نکرده عملیات نظامی بوده ‌است.

به گزارش مرکز دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه در آغاز ماه جاری، جنگنده‌ها و موشک‌های اسرائیل همچنان مناطق زیر کنترل رژیم سوریه در سراسر این کشور را به شکلی بسیار فزاینده، هدف حملات قرار می‌دهند که این حملات، نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان نیابتی آن را در وهله اول و نیروهای رژیم اسد و عناصر مسلح وابسته به آن را در اولویت بعدی در بر می‌گیرند.

این مرکز دست‌کم 20 حمله را از 20 آوریل گذشته تا 3 اوت جاری ثبت کرده که علیه مراکز حضور نیروهای ایران در قنیطره، درعا، حمص، حلب، دیر الزور، حماه، دمشق و حومه آن بوده ‌است.

توزیع این حملات به این شکل بود که 9 حمله علیه دیرالزور شامل 7 حمله به منطقه البوکمال و حومه آن و بقیه موارد علیه منطقه صحرای المیادین، 3 حمله علیه مواضع نیروهای ایران در صحرای حمص، 2۲ حمله علیه قنیطره، حماه، دمشق و حومه آن، یک حمله علیه مواضع ایران در حلب و درعا.

حملات هوایی و موشکی اسرائیل، زیان‌ها و تلفات بسیار سنگینی را بر جای گذاشت به طوری که به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، دست کم 102 نفر کشته شدند که اکثر آنها، نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان تحت الحمایه آن‌ها از تابعیت‌های سوری و غیر سوری بوده و شمار زیادی از مواضع و زاغه‌های اسلحه و مهمات نیز منهدم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم