.
.
.

رویترز: در هر ساعت 250نفر در سراسر جهان بر اثر کرونا می‌میرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رویترز، روز یکشنبه 23 اوت گزارش داد که تعداد جانباختگان در میان مبتلایان به بیماری کرونا در سرتاسر جهان از مرز 800هزار نفر فراتر رفت.

براساس گزارش رویترز، ایالات متحده، برزیل و هند در صدر فهرست کشورهایی قرار گرفتند که بیشترین شمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا را دارند.

طبق آمار منتشر شده توسط این خبرگزاری که براساس داده‌های دو هفته گذشته تا روز جمعه به دست آمده، به طور میانگین در هر 24ساعت 5،900نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این آمار نشان می‌دهد که در هر ساعت 246نفر و در هر ثانیه یک نفر جان خود را از دست می‌دهد.

طبق این دادها میزان مرگ و میر در سراسر جهان شاهد نوعی افرایش ناگهانی یا جهشی نبوده، بلکه روندی تدریجی و ثابت به خود گرفته است به طوری که طی 17روز اخیر، آمار فوتی‌ها از 700هزار به 800هزار رسید، که میزان افزایش در آن، معادل با افزایش از میزان افزایش از 600 فوتی به 700 فوتی در بازه زمانی پیشین است.

شمار قربانيان در ایالات متحده از 170 هزار فوتی فراتر رفته كه بالاترین میزان در جهان است. این در حالی است که تعداد موارد ابتلای جدید در ماه‌ ژوئیه کاهش چشمگیری داشته است، ایالات متحده هنوز هم هر هفته‌ شاهد 360 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا است.

روز دوشنبه در هند که دومین کشور پرجمعیت جهان است، اعلام شد که تعداد جانباختگان بیماری کرونا به بیش از 50هزار مورد رسید.

هند از نظر ابتلا، سومین کشور پس از برزیل و ایالات متحده است که بیش از 2 میلیون مبتلا را ثبت کرده است. میزان مرگ و میر در این کشور 1.9٪ است که در مقایسه با میانگین مرگ و میر جهانی 3.5٪، نوعی کاهش نسبی را نشان می‌دهد که این آمار ممکن است به دلیل عدم ثبت دقیق موارد بیماری باشد.

میزان مرگ و میر در ایالات متحده و برزیل 3٪ است. کارشناسان بهداشت از نبود برنامه‌ای هماهنگ در برزیل و ایالات متحده جهت مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا هشدار داده‌اند.

به گفته کارشناسان در حالی که کرونا در این دو کشور هنوز در حال شیوع فعال است، بسیاری از مقامات بر روی بازگشایی مدارس و اداره‌ها اصرار می‌ورزند. باز کردن اداره‌ها و مدارس می‌تواند شیوع یماری را شدت بخشد.

در 8 اوت، تعداد قربانیان کرونایی در برزیل از مرز 100هزار نفر فراتر رفت. شمار قربانیان در این کشور پس از بازگشایی اکثر فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در شهرهای مختلف افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم