پادشاه سعودی تعدادی از مسئولان این کشور را به دلیل تخلف برکنار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

براساس فرمان ملوکانه‌ای که روز جمعه 21 آگوست 2020 از سوی ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاهی عربی سعودی صادر شد، تعدادی از مسئولان این کشور از کار خود برکنار شده و تعدادی دیگر هم به بازنشستگی فرستاده شدند.

این افراد براساس گزارش صادره از سوی مدیریت هیات پادشاهی استان العلا، شرکت دریای سرخ و شرکت توسعه السودة، تخلفاتی در زمینه اراضی دریای سرخ مرتکب شده و هیات نظارت و مبارزه با مفاسد اقدام به بررسی و تحقیق درباره اقدامات این افراد خواهد کرد.

Advertisement

خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی گزارش کرد که افراد برکنار شده بیش از 5 هزار تخلف در پروژه دریای سرخ و ده‌ها تجاوز در استان العلا و همچنین تخلفاتی در زمینه ساخت مراکز اسکان غیرمجاز بدون دریافت مجوز از سوی مدیریت هیات پادشاهی استان العلا، شرکت دریای سرخ و شرکت توسعه السودة، مرتکب شده‌اند.

این تخلفات نقض آشکار قانون بوده و به محیط زیست آسیب زده و به شکل موثری بر پیشرفت پروژه‌ها و برنامه‌ها تاثیر می‌گذارد. از آنجا که این تخلفات از سوی برخی مسئولان مجوز دریافت کرده، این موضوع نقض حوزه‌ کارشناسی مدیریت هیات پادشاهی استان العلا و شرکت‌های مذکور تلقی شده و فرمان ملوکانه‌ای برای برکناری افراد ذیل‌الذکر صادر شد:

1. سرلشکر عواد بن عید بن عودة البلوی، فرمانده کل مرزبانی – پایان خدمت و آغاز بازنشستگی

2. مدیران مناطق أملح والوجه و رئیس مرکز السوده – عزل

3. فرمانده مرزبانی در مناطق أملج و الوجه – عزل

4. مسئولان بخش بررسی تخلفات در وزارت کشور و جانشینش و همچنین مسئولان رسیدگی به تخلفات در مدینه منوره و تبوک و عسیر – عزل

5. مدیر منطقه تبوک و شهرداران مناطق أملج، الوجه والسودة – عزل

6. مسئولان رسیدگی به تخلفات در منطقه مدینه منوره و تبوک – عزل

7. وزارت کشور و وزارت امور شهرها و روستاها و امارات به مدیریت مدینه منوره، تبوک و عسیر یک ماه مهلت می‌دهد همه [ساخت و سازهای] غیرمجاز را تخریب کنند و در صورت وجود تخلفات دیگر، اقدامات بسیار سختگیرانه‌تری اتخاذ خواهد شد

8. هیات نظارت و مبارزه با مفاسد فورا به تحقیق و تفحص از همه مسئولان فوق الذکر درباره نقش و مسئولیت‌شان در زمینه تخلفات مذکور و اتخاذ اقدامات سازمانی درباره آنها و ارسال گزارش نتایج می‌پردازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم