وقوع چهار انفجار در یک روز در شهر کابل؛ یک کشته و شش زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های امنیتی شهر کابل پایتخت افغانستان تایید کردند، در پی وقوع چهار انفجار شنبه 22 اوت در این شهر یک نفر جان باخت و شش نفر دیگر زخمی شدند.

فردوس فرامرزسخنگوی پولیس کابل به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، یک حمله انفجاری بعد از ظهر امروز شنبه در ساحه «باغ بالا» مربوط حوزه دوم امنیتی این شهر رخ داد.

Advertisement

فرامرزاضافه کرد، انفجار ناشی از ماین مقناطیسی جاسازی شده در بایسکل «دوچرخه» بود که در نتیجه دو نفر زخمی شدند.

وی علاوه کرد، شهر کابل بامداد امروز نیز شاهد وقوع سه حمله انفجاری ناشی از ماین‌های مقناطیسی بود که در حوزه‌های امنیتی پنجم، هفتم و پانزدهم این شهر رخ دادند.

سخنگوی پولیس کابل تایید کرد، در نتییجه این سه انفجار یک نفر جان باخت و چهار نفر دیگر زخمی شدند.
هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است.

از سوی دیگر، شاه‌حسین مرتضوی مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان در واکنش به این حملات انفجاری در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «اکنون که طالبان توان خود را برای تصرف اراضی از دست داده اند صرفا برای اعلام موجودیت و حضور به استفاده از ماین چسپکی متوسل شده اند. استفاده از این شیوه در شهر کابل به دلیل پوشش خبری گسترده توسط رسانه‌ها و فضای مجازی رایگان برای طالبان مهم است».

مرتضوی در ادامه نوشت: «شاید گاهی انفجار یک ماین هیچ زخمی و تلفاتی را به همراه نداشته است اما ساعت‌ها سرخط خبر بوده است. اگر تا دیروز سرخط خبر سقوط کندز یا غزنی بود امروز سرخط خبر ماین چسپکی(مقناطیسی) است. برای گروهی که در حال زوال است حیات سیاسی خود را با این روش‌ها حفظ می‌کند».

شایان ذکر است که این حملات انفجاری در شرایطی رخ داده که در این روزها انفجار ماین‌های مقناطیسی در شهر کابل افزایش یافته که بیشتر اهداف آن موتر(خودرو) های کارمندان دولت می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم