نوبخت: نه تنها نفت در برابر غذا که در ازای دارو هم نمی توانیم بفروشیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران گفت: «در شرایط کنونی نه تنها نفت را در ازای غذا که حتی در ازای دارو هم نمی‌توانیم بفروشیم.»

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران شنبه 22 اوت با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام؛ صبح بخیر» شبکه خبر ، با بیان این که «از دو سال قبل در تحریمی کم نظیر به سر می‌بریم» افزود: و اگر قبلا «نفت در برابر فذا» را به عنوان یک مجازات سنگین برای ایران پذیرفته بودند؛ اما در شرایط کنونی نه تنها نفت را در ازای غذا که حتی در ازای دارو هم نمی‌توانیم بفروشیم.

Advertisement

نوبخت در برنامه شبکه خبر بیان کرد: سال پایانی دولت هم زمان شد با اتفاقاتی نظیر تحریم که بی‌سابقه و کم نظیر بود. تفاوت تحریم‌های گذشته با این تحریم موضوع نفت در برابر غذا بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: اما در تحریم‌های جدید حتی اجازه فروش نفت برای تهیه غذا هم برای ما امکان‌پذیر نبود. حال با این فشار به ورود ویروس کرونا هم برخوردیم. اما با این تفاسیر سال پایانی باید جمع بندی کنیم. منابع دولت تقلیل پیدا کرده و ما باید با برنامه‌ریزی هزینه‌های خود را مدیریت کنیم.

نوبخت با اشاره به فشار وارده به دولت در کنترل معیشت مردم بیان کرد: «شرمنده مردم هستیم که آنطور که باید طبق برنامه پیش نرفتیم.»

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران با اشاره به پیش‌بینی یک و نیم میلیون بشکه نفت در سال 99 بیان کرد: پیش‌بینی‌ها مشخص کرده بود که برخی از کشور‌ها می‌توانند از ما نفت خریداری کنند. طرحی که تحت عنوان طرح گشایش اقتصادی از آن نام برده می‌شود را هنوز به طور رسانه‌ای و دقیق مطرح نکرده‌ایم و از نمایندگان مجلس هم خواسته‌ایم که فعلا راجع مباحث مطرح شده در جلسات مصاحبه و اظهارنظری نداشته باشند که اذهان عمومی دچار سردرگمی شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم