اذعان حوثی‌ها به کشته شدن تعدادی از فرماندهان برجسته‌شان در جنگ یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی شامگاه جمعه 21 اوت 2020 به کشته شدن چند تن از فرماندهان برجسته‌شان در جنگ با ارتش ملی یمن در تعدادی از جبهه‌های جنگ به ویژه مناطق البیضا، نهم و الجوف اذعان کردند.

به گزارش العربیه به نقل از رسانه‌های یمنی شبه‌نظامیان حوثی جمعه از کشته شدن فرمانده برجسته خود با نام سرتیپ ادیب یحیی محمد عیضه مرعی ملقب به «ابو رعد السحاری» که پیش‌تر به فرماندهی نیروهای ویژه حوثی در منطقه نظامی ششم این گروه شبه‌نظامی گمارده شده بود خبر دادند.

Advertisement

بنا به منابع رسانه‌ای یمنی ابو رعد السحاری که فرماندهی گروه موسوم به گردان‌های هجومی الحسین را بر عهده داشته از منطقه سحار در استان صعده خاستگاه رهبر شبه‌نظامیان بوده و آموزش‌های نظامی‌اش را زیر نظر سپاه پاسداران ایران گذرانده بود.

شبه‌نظامیان حوثی محل کشته شدن السحاری را اعلام نکرده‌اند اما منابع میدانی یمنی گفته‌اند که او همراه با تعداد زیادی از عناصر همرزمش در جبهه‌های البیضا کشته شده است.

همچنین عبدالمجید نصر الشاهری یکی دیگر از فرماندهان برجسته حوثی که فرماندهی تشکیلات موسوم به گروههای مناطق وسطی را بر عهده دارد نیز به همراه تعدادی از همراهانش کشته شده است.

این در حالی است که فعالان حوثی همچنین از کشته شدن شایف الورد فرمانده گردان واکنش سریع و محمد امیر احمد محمد الحوثی معاون فرمانده محور عملیاتی المحجزه خبر داده‌اند.

شایان ذکر است شبه نظامیان حوثی طی درگیری‌های روزهای گذشته در جبهه‌های البیضا، الجوف و نهم دهها تن از عناصر و فرماندهان برجسته‌شان را از دست دادند و گزارش‌های وارده حاکی است که شبه‌نظامیان حوثی در تلاشند تا بر میزان تلفات‌ اعلام نشده و کشته شدن فرماندهان برجسته‌شان سرپوش بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم